انجمن کلیمیان تهران
   

رونمایی مجازی از آثار جدید نویسندگان و ناشران ادیان توحیدی در هفته ی کتاب

   

 

م

زمستان 99

 

 

رونمایی مجازی از آثار جدید نویسندگان و ناشران ادیان توحیدی در هفته‌ی کتاب
بیست و هشتمین دوره‌ی هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار ‌شد.
همزمان با بیست و هشتمین هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران، رونمایی مجازی از آثار نویسندگان و ناشران ادیان توحیدی 27 آبان ماه» با حضور دکتر محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر علی فریدونی، مدیرکل اداره کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
آرتویت زهرابیان (مدیر مسئول انتشارات ناییری، از ارامنه)، بهنام مبارکه (مدیر مسئول انتشارات هیرمبا، از زرتشتیان)، دکتر فرزانه گشتاسب (مدیر مسئول انتشارات فروهر، از زرتشتیان)، دیناز دهنادی (مدیر مسئول انتشارات برسم، از زرتشتیان) در این مراسم حضور داشتند. از سوی جامعه‌ی کلیمیان، دکتر مونا عرب‌زاده و آرش آبائی به معرفی آثار جدید خود که در سال 1399 منتشر شده پرداختند.
در این مراسم، مونا عرب زاده به معرفی کتاب مجموعه شعر خود با عنوان «خیالانه» (انتشارات نسل نواندیش، 1399) پرداخت. وی که دارای دکترای معماری کامپیوتر است، کتابش را «یک مجموعه شعر نیمایی» دانست که عنوان آن یک عنوان مرکب از ترکیب «خیال» و پسوند نسبت «آنه» است به نوعی که به عنصر خیال‌پردازی در مجموعه دلالت دارد. او افزود: در این مجموعه شعر از واژه‌ها و عبارات آشنا به گوش در قالبی متفاوت از روند معمول استفاده شده و با ابزار تصویرسازی، مخاطب به بر هم زدن عادتِ نگاه به دنیای اطراف فراخوانده شده است.
آرش آبائی نیز دو کتاب «گفت‌وگوی صوفی- یهودی» (انتشارات حکمت و عرفان، 1399) و «درس‌گفتارهایی درباره‌ی مدارا در ادیان ایران زمین» (دکتر علیرضا بهشتی، نشر روزنه، 1399) را به حاضران در این همایش مجازی معرفی کرد. n
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید