انجمن کلیمیان تهران
   

نشست رئیس جمهور با پیروان ادیان توحیدی

   

 

-

بهار 1402

 

 

 

 

 

ریس جمهوری ایران با ادیان

جمعی از پیروان ادیان توحیدی 17 بهمن 1401 با حجت‌الاسلام والمسلمین «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور در تالار همایش اجلاس سران در تهران دیدار کردند. از طرف جامعه‌ی کلیمیان، دکتر همایون سامه‌یح، هاراو یهودا گرامی و نیز تعدادی از اعضای انجمن کلیمیان و شخصیت‌های کلیمی حضور داشتند.
رئیس جمهور در این نشست با بیان این‌که موفقیت‌ها و گام‌های بلندی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف نصیب ملت ایران شده است نیز متعلق به همه ملت بزرگ ایران است، افزود: دفاع مقدس یکی از جلوه‌های زیبا و شکوهمند ایستادگی و بصیرت ملت ایران است که همه‌ی اقوام و مذاهب ایرانی با تقدیم شهدایی در آن ایفای نقش کرده و در این افتخار سهم دارند.
رئیسی با تاکید بر این‌که امروز بیش از هر زمانی نیازمند انسجام و وحدت ملی هستیم، اظهار داشت: انسجام و وحدت مهم‌ترین زمینه و مناسب‌ترین بستر برای توسعه‌یافتگی در کشور است. البته وحدت و انسجام به معنای نفی گفت‌وگو نیست، بلکه بستری برای گردهم آمدن صاحبان اندیشه و تبادل دیدگاه‌ها و نظرات آنها با یکدیگر در راستای تقریب نگاه‌ها است.
رئیسی با اشاره به این‌که دشمنان نمی‌خواهند ملت ایران در کنار هم در صفا و صمیمیت و تحت لوای یکپارچگی و انسجام ملی رو به پیشرفت و آینده روشن حرکت کنند، خاطرنشان کرد: برای همه ما روشن است که ادیان ابراهیمی ضد کفر و الحاد هستند و محور همه‌ی آنها خداپرستی، دعوت به اخلاق و کنار گذاشتن تکبر، شیطنت، ظلم و فساد است.
رئیس جمهور اضافه کرد: نقطه مشترک همه‌ی ادیان ابراهیمی توجه به خدا، توجه به خود و خودسازی و دست‌گیری و گره‌گشایی برای دیگران است. همه‌ی ادیان ابراهیمی خودبینی و خودبرتربینی و استکبار را محکوم؛ و ظلم و فساد را مورد نکوهش قرار می‌دهند.
رئیس جمهور اعتقاد به نجات انسان را اعتقاد مشترک همه باورمندان به ادیان ابراهیمی دانست و افزود: اعتقاد به موعود و وعده‌ی خدا برای نجات انسان و اجرای عدالت و مبارزه با ظلم، باور مشترک موجود در همه ادیان ابراهیمی است.
رئیسی اضافه کرد: جامعه‌ی بشری باید بداند که کنار گذاشتن خدا از معادلات سیاسی نه سعادت که ظلم و از بین رفتن حقوق بشر را برای جامعه بشری به ارمغان می‌آورد. این خداوند است که حقوقی را برای انسان‌ها قرار داده و حکومت‌ها صرفا باید حافظان و صیانت‌کنندگان از حقوق زنان، کودکان، محیط‌زیست و امثال آن باشند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه اصول اخلاقی ادیان ابراهیمی به‌دنبال تربیت انسانی خداباور است، خاطرنشان کرد: دین به‌دنبال پرورش انسان‌هایی است که تحت هر شرایطی و در انجام هر کاری خدا را از یاد نبرند، چرا که کسی که خدا را فراموش کند انسانیت خود را از یاد برده و مرتکب ظلم و جنایت می‌شود و این نکته‌ای است که همه‌ی ادیان ابراهیمی به آن تاکید کرده‌اند. در آموخته‌های هیچکدام از ادیان ابراهیمی یأس و ناامیدی نیست، بلکه آینده را امیدبخش‌ می‌دانند و معتقدند که نجات برای آینده حیات انسان وجود دارد؛ آنان به موعود و آن چیزی که خداوند برای نجات انسان و اجرای عدالت در هستی وعده داده است، باور دارند و خواسته‌ی همه‌ی ادیان ابراهیمی اجرای عدالت و مبارزه با ظلم و فساد است.
رئیسی در بخش دیگری از سخنانش گفت: انقلاب اسلامی ایران به دنبال ساختن جامعه‌ای است که انسان‌های خداباور و دور از ظلم و فساد و تباهی و جامعه‌ای برخوردار از معنویت و اخلاق و عقلانیت متکی بر تفکر پرورش دهد، نه انسان‌هایی که به دیگران ظلم کنند و یا انسان‌هایی که زیر بار ظلم بروند.
رئیسی اظهار داشت: آنچه امروز برای جامعه ما ضرورت دارد این است که بازنگاهی به آنچه که باید انجام می‌شد و آنچه انجام شده، داشته باشیم و سعی کنیم که ضعف‌ها و کاستی‌ها برطرف شده و برای تشکیل ایرانی قوی بر قوت‌ها بیافزاییم.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این‌که همه‌ی انبیای الهی یکدیگر را تصدیق کرده‌اند، توهین به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) را اهانت به همه انبیاء و ادیان الهی و توحیدی عنوان کرد و افزود: اینکه کسی به خود اجازه دهد تحت لوای یک دولتی، به پیامبر الهی قریب به ۲ میلیارد مسلمان در جهان اهانت کند، نامش آزادی نیست، بلکه اهانت به همه‌ی خداباوران بر روی زمین و اتفاقاً محدودکننده‌ی آزادی بیان است.
رئیس جمهور در ادامه موضع متحد پیروان ادیان الهی در محکومیت توهین به نبی مکرم اسلام (ص) و قرآن کریم را قابل تقدیر دانست و بر ضرورت تقویت انسجام در دفاع از ادیان الهی تأکید کرد.
رئیسی در ادامه اظهار داشت: پرچمی که امام خمینی(ره) در ایران برافراشت زندگی در لوای ادیان توحیدی و اثبات این حقیقت محکم است که دین به‌رغم همه‌ی پیچیدگی‌های دنیای امروز برای بشریت نسخه زندگی دارد و پاسخگوی همه‌ی نیازهای انسان است.
رئیسی تأکید کرد: امروز کسانی که به نام یهود در فلسطین و به ملت مظلوم آن ظلم می‌کنند، هیچ نسبتی با دین یهود و پیروان حضرت موسی (ع) ندارند. امروز کسانی که به نام مسیحیت در هر نقطه‌ای از جهان به مردم ظلم می‌کنند هیچ ارتباطی با دین مسیحیت و حضرت عیسی (ع) ندارند. چرا که همه‌ی انبیاء الهی از ظلم بیزار بودند.
رئیس جمهور با بیان این‌که کسانی که به نام دین چه شیعه و چه سنی، چه یهودی و چه مسیحی به بشریت ظلم می‌کنند، نه از دین و دیانت، بلکه از شیطان وجودشان پیروی می‌کنند، اظهار داشت: امروز به نام آزادی بر ضدآزادی، به نام زن و بر ضد زن و به نام دین بر علیه دین، اقدام می‌کنند چرا که می‌خواهند از این عناوین مقدس برای پیشبرد اهداف پلیدشان سوءاستفاده کنند که باید با قدرت در مقابل چنین افرادی ایستاد.
رئیسی در پایان گفت: امیدواریم خدای متعال توفیق دهد وظایفمان را در قبال مردم بشناسیم و به آنها عمل کنیم و در جهت رفع رنج دیگران و پیشرفت کشور احساس مسئولیت داشته باشیم و تلاش کنیم. 
منابع:
1. آفتاب‌‌نیوز
2. خبرگزاری دانشجو

 


 


 

 

 


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید