انجمن کلیمیان تهران
   

محکومیت اهانت به مقدسات ادیان توحیدی

   

 

خرداد 1401

خاطره‌ی تاریخ بشر از جنایت‌ها، توهین‌ها و بی شرمی‌های زیادی آزرده است و در این میان یکی از نابخردانه‌ترین آنها، توهین به مقدسات و باورهای سلیم الهی است که میراث گران‌بهای انبیا و پاک‌ترین انسان‌های تاریخ است.

در روزهای اخیر شاهد تکرار عمل شنیع و مشمئز کننده اهانت به قرآن کریم و آتش زدن این کتاب مقدس در شهرهای مختلف کشور سوئد بوده‌ایم. قرآن کریم از نگاه مسلمانان مقدس‌ترین کتاب و مضامین آن مهم‌ترین پیام‌های الهی برای بشریت می‌باشد و بدون تردید بی‌احترامی به کتاب مقدس مسلمانان با نزدیک به دو میلیارد پیرو در نقاط مختلف جهان، عملی ضدانسانی و ضدعقل سلیم است.

این‌گونه حرکات ضددینی که از جهل، تعصب و خودکامگی عاملان آن سرچشمه گرفته و با حمایت و هدایت قدرت‌های فتنه‌گر صورت می‌گیرد، برنامه‌هایی از پیش طراحی شده با هدف ایجاد شکاف بین پیروان ادیان ابراهیمی و همچنین زمینه‌ای برای بدبینی و افراطی‌گری در جامعه جهانی است که باعث جریحه‌دار شدن احساسات میلیون‌ها مسلمان و موحدان و باورمندان به کتب آسمانی و خدای مهربان شده است و بر همگان روشن است که راه بجایی نخواهد برد.

اگرچه این نوع اقدامات هتاکانه از سابقه‌ای به درازای تاریخ ادیان برخوردار است، اما واضح و مبرهن است که تاکنون نتوانسته حتی کوچک‌ترین شکاف و تفرقه‌ای بین آزاد اندیشان و علاقمندان به وحدت در بین موحدان و خداپرستان ایجاد کند، چرا که اساس برادری و همزیستی مسالمت‌آمیز در بین معتقدان به ادیان، آموزه‌های برگرفته از وحی و کلام خداوند رحمن است.

جامعه کلیمیان ایران ضمن ابراز انزجار خود از عمل زشت و نابخردانه تعدادی افراد در اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم همزمان از پیروان این کتاب عزیز و آسمانی تقاضا دارد هرگونه ابراز اعتراض و انزجاز بحق خود را با نهایت خویشتن‌داری و صلح انجام داده و در بروز احساسات خود رعایت اصول اخلاق و منش اسلامی را سرلوحه قرار داده و در برخورد با سردمداران این اقدامات، اخلاق کریمه پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد (ص) را الگوی خود بدانند.

روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران

●○●○●○●○●○●○●○●
 


  ‌ 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید