انجمن کلیمیان تهران
   

مرکز به‌اندیشان در سالی که گذشت

   

زمستان 87

مرکز به‌اندیشان که وابسته به سازمان بانوان کلیمی است، کارگاه‌های آموزشی روانشناسی زیادی برگزار کرد. کارگاه «شادمانی» در ماه‌های زمستان در 8 جلسه تشکیل شد که موضوع شادی، ضرورت و اهمیت آن، ارتباط آن با سلامت جسمانی و عملکرد ایمنی بدن وعوامل مؤثر بر شادی مورد بررسی و گفتگو قرار گرفت. اجرای تست شادمانی (OHI) و سنجش میزان شادی اعضاء، تحلیل رفتار متقابل (کودک، بالغ، والد)، توجه و اهمیت دادن به کودک درون به عنوان منبع شادی و راه‌های کاربردی فعال شدن آن و در نهایت، بررسی شیوه‌های کاربردی افزایش شادمانی شخصی و شادی در خانواده از فعالیت‌های این کارگاه بود.
با استقبال اعضاء از کارگاه شادمانی، کارگاه دیگری با عنوان «تحلیل فکر» در آبان ماه در 4 جلسه برگزار شد که در آن، به بررسی موضوع خشم و عصبانیت و دلایل آن از دیدگاه روانشناسان شناخت‌گرا پرداخته شد. همچنین نقش افکار، باورها و برداشت‌های انسان از وقایع و شناخت افکار غیرمنطقی یا خطاهای فکری در برخورد با مسایل و رویدادهای زندگی مورد تجلیل قرار گرفت.
در این جلسات، اعضا به طور کاربردی با شیوه تحلیل فکر آشنا شدند به گونه‌ای که بتوانند در موقعیت‌های گوناگون، احساسات و هیجانات منفی خویش را بشناسند و به عمق افکار غیرمنطقی خود پی ببرند، و این که چگونه آنها را کنترل کنند و احساس خوشایندی و شادمانی را برای خود فراهم آورند و به شادمانی واقعی دست پیدا کنند.
همچنین در ماه‌های اخیر، کارگاه عملی دیگری با عنوان «زبان بدن» در 4 جلسه در این مرکز تشکیل شد. استفاده‌ی صحیح از زبان بدن و اشارات غیرکلامی خود برای ارتباط بهتر با دیگران، تأثیرگذاری و نفوذ بر افراد، پی بردن به افکار و احساسات دیگران از راه حرکات بدنی آنان، شناخت خصوصیات شخصیتی افراد از راه نوع دست دادن آنها، شناسایی فرد دروغ‌گو و پی بردن به افکار او، آشنایی با انواع حرکات بدنی و معانی هر یک، از جمله موضوعات کاربردی این کارگاه بود.  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید