انجمن کلیمیان تهران
   

حاخام گلستانی‌نژاد: یهودیان هر جا کتاب «عقاید پادشاه را دیدند، بسوزانند

   

آذر 88

Golestani Nejad-گلستانی نژادحاخام گلستانی‌نژاد: یهودیان هر جا کتاب «عقاید پادشاه را دیدند، بسوزانند
حاخام ماشاالله گلستاني‌نژاد كه در واكنش به انتشار كتاب «عقايد پادشاه» و صدور فتوايي مبني بر قتل غيريهوديان با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس گفت‌وگو مي‌كرد متن كتاب مذكور را «خلاف آموزه‌هاي موسي كليم‌الله» و «فاقد اتكا به كتب مقدس يهوديان» دانست.
وی افزود: پيامبران الهي براي هدايت بشر مبعوث شدند و سخنان آن‌ها چراغي روشن براي رسيدن به سعادت انسان‌هاست و همواره مورد احترام حق‌‌طلبان و آزادي‌خواهان بودند و كسي كه به آن‌ها دروغ نسبت دهد، موحد نيست.
همچنین افزود: حضرت موسي (کلیم‌ا...) كه در سوره‌ی بقره‌ از ايشان به بزرگي ياد ‌شده، همواره پيروان دين يهود را به توحيد دعوت كرده و توحيد به معناي ايمان و اطاعت مطلق از فرمان خداست كه يكي از فرمان‌ها پرهيز از خون‌ريزي است.
وي با اشاره به مكافات قابيل به خاطر انجام اولين جنايت روي زمين با ريختن خون برادر بي‌گناهش هابيل تصريح كرد: يهوديان موحد با اتكا به كتاب مقدس تورات زندگي مي‌كنند و در اين كتاب انسان‌ها به صراحت از خون‌ريزي پرهيز داده شده‌اند.
«يكي از ده فرمان در كتاب خروج عهد عتيق «לא תרצח» به معناي «قتل نكن» است و در كتاب سفر پيدايش نيز خون‌ريزي حرام دانسته و تصريح شده «שופך דם אדם דמוישפך» هر كس خون كسي را بريزد، بايد خون او را ريخت.» و با تأكيد بر اين‌كه صدور فرمان قتل انسان‌ها با ادعاي اتكا به آيين يهود، تحريف آشكار در آموزه‌هاي ديني است حاخام بودن نويسندگان كتاب «عقايد پادشاه» را بعيد دانست.
حاخام گلستاني‌نژاد توضيح داد: «حاخام» به معناي عاقل است و بسيار بعيد است انسان عاقلي كه خود را متولي نشر شريعت در جامعه مي‌داند، ريختن خون غيرهم‌كيشان خود را مباح بداند و چنين سخني قطعاً باطل است.
وي در ادامه متذكر شد: هركس كلامي خلاف شريعت بگويد و آن را به دروغ به كتب مقدسه‌ی تورات، ميشنا، گمارا (تلمود) و هلاخا منتسب كند، مستحق محاكمه و مجازات است.
مرجع ديني رسمي كليميان ايران گفت‌: يهوديان پيرو دين موسي هستند و در قاموس يهوديت آموزه‌اي خلاف فرامين الهي وجود ندارد. حاخام گلستاني‌نژاد بر همين اساس خاطرنشان كرد كه كشتن افراد به خاطر عقيده‌ی متفاوت يا كشتن كودكان با اين احتمال كه براي حيات سياسي يك رژيم نامشروع هم‌چون اسرائيل خطرناك هستند مبناي ديني و عقلي ندارد.
وي با ابراز تأسف از اين‌كه صهيونيست‌ها براي رسيدن به مقاصد شوم خود دست به تحريف دين مي‌زنند، گفت كه رهبران ديني هوشمند اجازه نمي‌دهند اقليتي منفور عقايد غلط خود را با ادعاي انطباق با متن آيين يهود ترويج كنند.
حاخام گلستانی‌نژاد در پايان با بيان اين‌كه از شنيدن خبر انتشار كتاب براي ترويج خون‌ريزي براساس آيين يهود بسيار متأثر و از بازي‌گردانان اين صحنه بيش از پيش متنفر شده، از يهوديان خواست هرجا كتاب «عقايد پادشاه» ‌را ديدند كه افكار غير‌توحيدي را نشر مي‌دهد، آن را بسوزانند.
اخيراً دو حاخام صهيونيست ساكن كرانه‌ی باختري با انتشار كتابي 230 صفحه‌اي موسوم به «عقايد پادشاه» كه با قيمت 30 شكل (8 دلار) به يهوديان عرضه شده، ريختن خون غيريهوديان را مباح دانسته و فتوا داده‌اند كشتن كودكاني كه احتمال مي‌رود براي اسرائيل در آينده خطرآفرين باشند، جايز است.
اسحاق شابيرا و يوسي اليتسور كه عقايد متعصبانه‌ی خود را ترويج مي‌كنند، مدعي شدند فتواي آن‌ها براساس هلاخا (شريعت يهود) است.
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید