انجمن کلیمیان تهران
   

همایش وحدت در کنیسای اتحاد کرمانشاه برگزار شد

   

 

20بهمن 88

 
به‌مناسبت سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، انجمن کلیمیان کرمانشاه همایش وحدت را به این مناسبت در تاریخ 20 بهمن ماه سال جاری در سالن کنیسای اتحاد این شهرستان برگزار کرد.
در این همایش در کنار امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه آیت‌ا... علما و دیگر مسئولین این استان حاخام گلستانی‌نژاد مرجع رسمی دینی کلیمیان ایران، اسکندر میکائیل خزانه‌دار انجمن کلیمیان تهران و دکتر سیامک مره‌صدق نماینده جامعه کلیمیان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.
مراسم با اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. سپس حاخام قدوسی با قرائت قسمتی از تورات مقدس و اجرای مراسم مذهبی حال و هوایی روحانی به این مجلس بخشید.
حاخام گلستانی‌نژاد اولین سخنران این مراسم، ضمن تبریک به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انقلاب مردم ایران را قیام الهی و برپایه‌ی تعالیم پیامبران دانست و گفت:
«مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) برای احقاق حق همه‌ی اقشار ایران قیام کردند و آن‌ها برابری و برادری را سرلوحه خود قرار داده‌اند.
وی همچنین با اشاره به شخصیت والای بنیانگذار جمهوری اسلامی افزود: درایت و تدبیر ایشان در سال‌های پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی همواره باعث دلگرمی و آرامش اقلیت‌های دینی در ایران بود. حاخام گلستانی‌نژاد در پایان سخنرانی خود ضمن دعا برای کشور و ملت ایران، همکاری و تعامل جوامع اقلیت را با بدنه‌ی جامعه‌ی اکثریت مهم‌ترین عامل در جهت حفظ وحدت دانست.
دکتر سیامک مره‌صدق نماینده جامعه‌ی کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، دیگر سخنران این همایش بود. وی ضمن گرامی‌داشت سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از زحمات و هم‌چنین حمایت‌های مسئولین استان کرمانشاه از جامعه‌ی یهودیان کرمانشاه تشکر کرد و به بیان فعالیت‌های انجام شده توسط انجمن کلیمیان تهران در این استان پرداخت.
پس از آن حضرت آیت‌ا... علما امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با بیانات خود به ایراد سخنرانی پرداخت. ایشان ضمن قدردانی از تعامل و هم‌دلی جامعه‌ی یهودیان کرمانشاه افزود: برگزاری این چنین مراسمی نشان از وفاداری این جامعه نسبت به کشور خود و انقلاب است و قابل ارج نهادن است.
همچنین ایشان با بیان رعایت حقوق اقلیت‌ها در اسلام و خاطرنشان کرد. در نظام جمهوری اسلامی کنیسه و مسجد و کلیسا همه مقدس می‌باشد و همه باید با وحدت کامل در جهت اعتلای وطنمان کوشا باشیم.
در پایان مراسم فریدون قهرمانی رئیس انجمن کلیمیان کرمانشاه ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان و با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای کلیمی غرب کشور ابراز امیدواری کرد تا با برگزاری همایش‌های متعدد به مناسبت‌های مختلف بتوانیم تعامل و تبادل‌نظر بیشتری با مسئولین استان در جهت رفع نیازهای کلیمیان کرمانشاه داشته باشیم. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید