انجمن کلیمیان تهران
   

تور زیارتی – سیاحتی معلمان عبری برگزار شد

   

13 شهریور  1389

تور زیارتی -سیاحتی معلمان عبری تور زیارتی – سیاحتی معلمان و دبیران عبری با حمایت کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان تهران به منظور قدردانی از تلاش‌های معلمان و فرهنگیان جامعه ایرانیان یهودی به تویسرکان و همدان امسال برگزار شد.
پس از هماهنگی و اقدامات اولیه، شنبه شب 13 شهریور ماه سفر به سمت تویسرکان آغاز شد. این سفر پس از اجرای مراسم سلیحوت در آستان حضرت حبقوق نبی و زیارت آرامگاه و ادای فریضه نماز صبح به سمت همدان ادامه یافت و با زیارت آرامگاه استرو مردخای در همدان، بازدید از اماکن تاریخی شهر و گشت بازار خاتمه یافت.
در حاشیه این سفر خاطره به یاد ماندنی برای این گروه استقبال ویژه فرماندار، مقامات انتظامی، شهرداری و مذهبی شهر تویسرکان از زائرین یهودی بود.
در این مراسم مسئول کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان و فرماندار تویسرکان از تعامل بین گروه‌های دینی در ایران سخن گفتند و حبقوق نبی و چنین آرامگاه‌هایی را در ایران که مورد احترام همه ادیان هستند، نشانه‌ای از پیوند فرهنگی و روحیه مسالمت‌آمیز ایرانیان دانستند. سپس تعدادی از کتب دینی (سیدور و تهیلیم) برای استفاده‌ی زائرین یهودی از سوی کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان به تولیت استان حضرت حبقوق نبی اهدا گردید.
این گروه 100 نفره که از فرهنگیان جامعه ایرانیان یهودی می‌باشند مراتب قدردانی خود را از مسئول کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان تهران و همچنین نسترن جاذب، یورام هارونیان، داوید صفا، که این کمیته را در برپایی تور همراه بودند ابراز کردند. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید