انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

ناتان انگلندر

   

اندازه نوشتار:
 

اردیبهشت 78

به گزارش آسوشيتدپرس به تازگي مجموعه‌‌اي از داستانهاي كوتاه يك نويسنده جوان يهودي بنام «ناتان انگلندر» در آمريكا منتشر شده است كه به علت رويگرد آشكار عليه قشريون ديني يهودي خشم اين گروه‌‌از يهوديان را بر انگيخته است. اين مجموعه « به خاطر خواستهاي غير قابل انكار
Unbearable Urges For the Relif)) نام دارد و نويسنده آن « ناتان انگلندر » يك جوان يهودي 29 ساله آمريكايي الاصل است. در مدت كوتاهي كه از انتشار كتاب مي‌‌گذرد بيش از 350 هزار دلار فروش داشته و با استقبال فراوان نويسندگان و منتقدان آمريكايي مواجه شده است. مجله نيويوركر نيز يكي از داستانهاي كوتاه اين مجموعه را به چاپ رسانده و«آن بيتي » نويسندة آمريكايي كه به پيشاهنگ نويسندگان داستان كوتاه نسل گذشته آمريكا مشهور است آثار انگلندر را بهترين داستانهاي كوتاهي دانسته كه در تمام عمرش خوانده است. عده‌‌اي از منتقدان نيز او را با نويسندگان بزرگ و صاحب سبكي چون « فيليپ راث » و « برنارد مالامو» مقايسه كرده‌‌اند.

« ناتان  انگلندر » در يك خانواده يهودي متعصب آمريكايي به دنيا آمده و در هشت سالگي همراه با خانواده‌‌اش به اسرائيل مهاجرت كرده است. وي در يكي از محلات
 بيت المقدس كه اهالي آن به عنوان يهوديان افراطي شهرت دارند زندگي كرده وخود نيز زماني دستخوش عقايد تند و افراطي‌‌بوده است وي از تحصيلات بالايي برخوردار نيست و مدتها به پيشخدمتي در رستورانها و فروشندگي در مغازه كفاشي اشتغال داشته اما مطالعات وسيعي در تاريخ و مذهب يهود دارد. وي پس از دنياي يهوديان افراطي و نوشتن داستان در مورد فضايي كه كودكي و نوجواني خود را درآن سپري كرده است به آمريكا بازگشته و هم اكنون در نيويورك اقامت دارد.

«انگلندر » به گفته خود سرستيز با مذهبيان را ندارد و خود را فردي سكولار مي‌‌داند. او از لحاظ ادبي تحت تأثير گوگول، داستايفسكي و مالاموست و مجموعه داستانهايش علاوه بر داشتن جذابيت‌‌هاي هنري و برخورداري از سبك وسياق خاص، دنياي يهوديان افراطي را كه از پديده‌‌هاي جالب آستانه قرن بيست‌‌و‌‌يكم است به زيبايي به تصوير مي‌‌كشد.

 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید