انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

نقره ئیان 

   

اندازه نوشتار:

 فرانک عراقی
کارشناس ارشد روزنامه نگاری

بهار 98
 

نقره ئیان طلا گرفت
 گفت وگویی با هیلیت نقره‌ئیان، بانوی موفق همکیش در هنرهای رزمی

هیلیت نقره‌ئیان یکی از بانوان افتخارآفرین جامعه‌ی ماست که توانسته بارها در رشته‌ی ورزشی مورد علاقه‌اش – ورزش‌های رزمی- موفقیت کسب کند و در این رشته به مقام‌های بالا دست پیدا کند.
نام نقره‌ئیان درجامعه‌ی ما نام آشنایی است.
او فرزند ابراهیم نقره‌ئیان یکی از فعالین اجتماعی است. ابراهیم نقره‌ئیان زمانی عضو هیئت مدیره انجمن کلیمیان بود. در هیئت حل اختلاف فعالیت می‌کرد و می‌کوشید تا صلح و صفا را در میان خانواده‌ها برقرار کند. هر چند که او به رحمت خدا رفته اما نام نیکو هرگز از یادها نخواهد رفت.
تیتر جالب توجه روزنامه عصر ورزش که «نقره‌ئیان طلا گرفت» من را به این گفت وگو تشویق کرد. جا دارد دوستان دیگر نیز با اطلاع از این افتخارآفرینی در این موفقیت سهیم باشند.

* با سلام و عرض تبریک، لطفا کمی از خودتان برایمان بگویید.
- درود بر شما، من هیلیت نقره‌ئیان هستم، متولد ۱۳۵۶ در تهران. بیست سال است که ازدواج کرده‌ام و دو فرزند دختر ۱۸ و ۱۶ ساله دارم.
* از چه زمانی ورزش را شروع کردید؟
- از دوران نوجوانی علاقمند به رشته‌های ورزشی بودم و در تیم منتخب دبیرستان در رشته‌های پینگ پونگ و دو و میدانی فعالیت می‌کردم. همیشه علاقه‌ی ذاتی‌ام به هنرهای رزمی بود. بیش از ده سال است که آمادگی جسمانی و ایروبیک تمرین می‌کنم و در این راه همسرم بابک کهن نیز همیشه مشوق من بوده است.
همچنین کیوکشین ایران را زیر نظر رنشی حسین خان وکانچو خوشی آموزش دیده‌ام و موفق به دریافت کمربند سیاه دان یک شده‌ام. همچنین در رشته ایروبیک رزمی و ایرو کامبت موفق به اخذ دان ۷ و بازوبند مشکی شده‌ام.
* تا الان چه مقام‌هایی کسب کرده‌اید؟
- در مسابقات مچ اندازی تیمی مقام اول، در مسابقات مارشال وکاتا مقام نخست و در رقابت‌های آمادگی جسمانی ایستگاهی موفقیت‌هایی کسب کرده‌ام. همچنین افتخار دارم
عضو هیئت رییسه سبک هستم و در صدد هستیم در جهت حمایت و بسط و گسترش این رشته در کشور برنامه‌های جامعی را تدوین و به مرحله اجرا درآوریم.
* آیا در خانواده‌تان ورزشکار دیگری دارید؟
- بله خواهرم و برادرم نیز ورزشکار هستند و در رشته‌های رزمی فعالیت می‌کنند.
* چه پیامی برای افراد جامعه و به‌خصوص بانوان جامعه دارید؟
- متاسفانه زندگی ماشینی باعث کم‌تحرکی افراد شده که همین کم‌تحرکی، بیماری‌های روحی و جسمی زیادی به‌وجود آورده است.
ورزش بهترین راه مبارزه با انواع بیماری‌هاست و به‌خصوص سلامتی بانوان عزیز جامعه که ستون اصلی خانواده هستند بسیار مورد اهمیت است. من به بانوان عزیز توصیه می‌کنم که حتما ورزش را در زندگی روزمره‌ی خود داشته باشند. چرا که سلامتی جسم و روح بانوان تاثیر مستقیمی بر روی خانواده، همسر و فرزندان دارد.
در پایان نیز از شما تشکر می‌کنم و از این‌که این اخبار را در نشریه منعکس می‌کنید سپاسگزارم.
* من هم برای شما آرزوی موفقیت‌های بیشتر دارم و از وقتی که در اختیارم گذاشتید سپاسگزارم. 
 


 

  

 

 

Back Up 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید