انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

بازدید وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان دکتر سپیر 

   

اندازه نوشتار:
بهمن 92

 

اعضای هیت میدره و وزیر بهداشت و آموزش پزشکی دکتر هاشمیدر بهمن ماه 92، بنا به دعوت آقای دکتر مره صدق ریاست محترم بیمارستان و فراهم نمودن مقدمات لازمه، دستیار ویژه ریاست جمهوری و وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان دکتر سپیر بازدید نمودند.
در این مراسم که جمعی از فعالان جامعه کلیمی نیز حضور داشتند، ریاست بیمارستان، ضمن بیان تاریخچه مختصری از خدمات بیمارستان دکتر سپیر در زمان انقلاب شکوهمند مردم ایران و دفاع مقدس و ارائه خدمات خیریه به تمامی نیازمندان بر ضرورت ادامه فعالیت های این بیمارستان، به عنوان بزرگترین واحد خیریه اقلیت های دینی در ایران تأکید نمودند.
سپس جناب آقای دکتر هاشمی «وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) طی بیاناتی یادآور گردیدند: هیئت دولت حداکثر توان خود را در ادامه حمایت از این واحد خیریه به کار خواهد گرفت. در ادامه دکتر کهن صدق، ریاست هیئت مدیره بیمارستان با تأکید بر دستور اساسی شریعت حضرت موسی
کلیم اله (ع) به عنوان محور اساسی اساسنامه (همنوعت را مانند خودت دوست بدار) از بنیانگزاران و خیّرین و پزشکان متعهد یهودی که در طی فعالیت 70 ساله بیمارستان با خدمات خود سبب استمرار فعالیت های بیمارستان شده اند تجلیل و قدردانی نمودند.
لازم به ذکر است که بنا به تصمیم هیئت مدیره و موافقت ریاست محترم بیمارستان، یکی از اولین مصوبات هیئت مدیره در این دوره پذیرش رایگان و بدون مانع تمامی بیماران سرای سالمندان یهودی تهران بوده است و بیمارستان با نهایت تلاش تمامی امکانات خود را در اختیار سالمندان محترم قرار داده است. علاوه بر این بیمارستان در معاینات ادواری دانش-آموزان مدارس و مهدکودک های یهودی به طور فعال با انجمن کلیمیان تهران همکاری نموده است.
در خاتمه هیئت مدیره کانون خیرخواه، وظیفه خود دانسته از حمایت ها و پشتیبانی و کمک های بی دریغ نظام جمهوری اسلامی به ویژه ریاست محترم جمهوری و وزیر محترم بهداشت درمان آموزش پزشکی و نیز کمک-های مالی همیشگی انجمن کلیمیان تهران قدردانی نماید.
همچنین از زحمات بی دریغ جناب آقای دکتر
مره صدق در سمت ریاست بیمارستان و نیز نماینده محترم ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی، در مدیریت فنی بیمارستان و نیز هماهنگی با نهادهای دولتی و پیگیری در تامین بخشی از کسر بودجه بیمارستان از منابع دولتی و خارج از جامعه، صمیمانه تشکر و قدردانی می نماییم.
هیئت مدیره کنونی در ادامه راه گذشتگان با فعالیت های مستمر و خیرخواهانه و خستگی ناپذیر با تمام توان و توکل به خدا در جهت حفظ، نگهداری و تجهیز بیمارستان به فعالیت  خود ادامه می دهد و همواره با همت پزشکان فداکار، مؤمن و متعهد و همکاری کارکنان دلسوز و زحمتکش بر حفظ این میراث گرانبهای نیاکان ما که از افتخارات جامعه کلیمی است تأکید می نماید.
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید