انجمن کلیمیان تهران
   

تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران اقلیت‌های دینی در هشت سال دفاع مقدس

   

آذر 93
دکتر سلیمان کهن‌صدق

 

به مناسبت هفته دفاع مقدس به دعوت جناب آقای حجت‌الاسلام یونسی دستیار ویژه مقام محترم ریاست جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی مراسم باشکوهی در محل بنیاد شهید برگزار گردید.
در این مراسم که رهبران دینی، نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی و مسئولین جامعه اقلیت‌های دینی حضور داشتند از خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان سرافراز اقلیت‌های دینی با اهدای لوح و هدایای ویژه تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
در این مراسم، جناب آقای دکتر سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر سابقه طولانی و تاریخی حضور کلیمیان در ایران، اشاره نمودند: در طی 8 سال دفاع مقدس در مقابل حمله نیروهای متجاوز عراقی به خاک ایران، تمامی اقوام و پیروان ادیان الهی فارغ از هرگونه اختلاف عقیدتی در یک سنگر ایستادند و از جان و مال خود گذشتند و از تمامیت ارضی ایران دفاع نمودند. دشمنان بدانند ما همانگونه که از سیاست‌های دولت محترم جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای حمایت کرده، همواره از حقوق ملی خود نیز دفاع می‌کنیم و اگر بار دیگر هر دولت یا هر گروه و حکومتی این گستاخی را داشته باشد که به ایران عزیز تجاوز نماید همه ما تا آخرین قطره خون خود از ایران عزیز دفاع خواهیم کرد.
در خاتمه ایشان یادآور شدند همانطور که ما اقلیت‌های دینی در دفاع از تمامیت ارضی ایران عاشقانه تا پای جان جنگیدیم و شهید و جانباز به کشور عزیزمان تقدیم نمودیم انتظار و توقع معقولی است که حقوق شهروندی برابر با دیگر هموطنان داشته باشیم. در ادامه دکتر اختیاری نماینده محترم زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی با تأیید موارد مذکور از فرهنگ والای ایرانی که فرهنگی غیرنژادپرستی است، سخن گفتند.
سپس جناب آقای حجت‌الاسلام دکتر یونسی با اشاره به مقام والای شهید بیان نمودند افرادی که در دفاع از حق و در راه خدا از جسم و جان خود می‌گذرند و به درجه رفیع شهادت نائل می‌شوند ولو با تمام اختلافات و گرایشات پیرو هر یک از ادیان الهی که باشند، در عالم معنوی دارای ارزش و امتیاز یکسانی هستند.
شایان ذکر است از جامعه کلیمیان ایران، خانواده شهید موریم، شهید حبیب‌ا... تکلیفی و شهید داوود شریف و جانباز 70% دکتر جهانبخش قهرمانی مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.
 

تجلیل از خانواده شهدا


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید