انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

گرامیداشت هفته نیروی انتظامی 

   

اندازه نوشتار:
14 مهر  93
بهادر میکائیل

 

سخنان سردار ساجدی‌نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ sajjadi tehran در آستانه‌ی سال نو عبری و به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی مراسم تقدیر و نکوداشتی در سالن بازسازی شده ابریشمی به همت انجمن کلیمیان تهران در روز دوشنبه 14 مهرماه برگزار گردید.
در این مراسم با شکوه و مجلل، روحانیون و مراجع دینی ارامنه، زرتشتی، آشوری و کلیمی، نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی، روسای انجمن‌های ادیان توحیدی و جمعی از فرماندهان و مسئولین عالی‌رتبه نیروی انتظامی، جناب آقای سعید تقوی مسئول اقلیت‌های دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فعالین و مسئولین جامعه کلیمی و مهمانانی از دیگر ادیان حضور داشتند.
پس از نواختن سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران، ابتدا به پاس نکوداشت شهدای نیروی انتظامی و اقلیت‌های دینی یک دقیقه سکوت اعلام شد، پس از آن آقای ابراهیم سعیدیان، شاعر ملی یهود، دو قطعه شعر به نام‌های خلیج فارس و نیروی انتظامی را قرائت نمودند. پس از وی دکتر همایون سامیح، ریاست انجمن کلیمیان تهران ضمن تبریک سال نو عبری و یوم کیپور و اعیاد مسلمانان و خوش‌آمدگویی به کلیه مهمانان متذکر شد: کلیمیان تهران و ایران در همه کنیساها و سازمان و ارگان‌های وابسته به انجمن به راحتی به فعالیت می‌پردازند و نیروی انتظامی همواره پشتیبان کلیمیان و سایر اقلیت‌ها می‌باشد که چنین حمایت و چنین امنیتی در سایر کشورها وجود ندارد و این امنیت به خاطر قدرت بی‌نظیر نیروی انتظامی می‌باشد. همچنین وی از زحمات بی‌دریغ مسوولین نیروی انتظامی و رؤسای پایگاه‌های مناطق تهران تشکر و قدردانی کرد.
دکتر سیامک مره‌صدق، نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی، دیگر سخنران این مجلس بود وی در سخنان خود خاطرنشان کرد : نه تنها مردم ایران مدیون زحمات نیروی انتظامی هستند بلکه تمام مردم دنیا مدیون زحمات این نیرو می‌باشند چرا که سالیانه جوانان زیادی از این مرز و بوم در راه مبارزه با مواد مخدر به درجه‌ی رفیع شهادت نائل می‌آیند تا مواد مخدر در اروپا و آمریکا هم توزیع نگردد. همچنین با توجه به شرایط خاص و ناآرامی که در کشورهای همسایه ایران وجود دارد نقش پررنگ و حساس نیروی انتظامی بیش از پیش هویدا می‌شود.
وی در پایان سخنان خود، یک بار دیگر متذکر شد در ایران همدلی و دوستی بین مردم و نیروی انتظامی مثال‌زدنی است.
پس از وی جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله‌زار به سخنرانی پرداخت وی در سخنان خود به یکدلی و همرنگی ادیان توحیدی به ویژه در ایران که از یک آمیزه الهی منشاء می‌گیرد، پرداخت . وی با اشاره به فصل شانزدهم سفر تثنیه (دواریم) و فصل اول حبقوق نبی بیان داشت:
از بزرگ‌ترین وظایف حکومت‌ها برقراری نظم و عدالت در جامعه است و وجود نیروی انتظامی نه تنها بازدارنده هرگونه جرم و جنایت در جوامع می‌باشد بلکه عاملی است تا افراد صالح و درستکار نیز بیش‌تر به رعایت قانون روی آورند و نقش نیروی انتظامی بیش‌تر به منزله‌ی بازدارنده می‌باشد.
وی در خاتمه سخنانش برای سلامتی رهبر انقلاب و دولتمردان نظام جمهوری اسلامی و فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی دعای مخصوص (میشه بِرَخ) را قرائت کرد.
سعید تقوی، رئیس اسبق اداره امور اقلیت‌های دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیگر سخنران این برنامه بود. وی خطاب به سردار ساجدی‌نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: این دومین بار است که کلیمیان میزبان این برنامه هستند، به رغم هم‌زمانی با اعیادشان این مراسم را برگزار کرده‌اند وی همچنین ضمن تبریک سال نو عبری از زحمات انجمن کلیمیان و دست‌اندرکاران این برنامه پاسگزاری کرد.
دکتر همایون سامه یح نجف آبادی - دکتر سیامک مره صدق -سردار ساجدي‌نيا، فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگدر ادامه‌ی مراسم، هدایا و یادبودهایی از طرف انجمن کلیمیان به‌وسیله مراجع و روحانیون به فرماندهان و مسئولین نیروی انتظامی به شرح زیر اهدا گردید:
1. سردار سرتیب دوم پاسدار حسین ساجدی نیا (فرمانده محترم نیروی انتظامی تهران بزرگ) 2. سرهنگ غلامعلی کریمی (جانشین محترم فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ) 3. سرهنگ علیرضا محرابی (رئیس پلیس اطلاعات و امنیت فرماندهی نیروی انتظامی) 4. سرهنگ عباسعلی محمدیان (رئیس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی)
5. سرهنگ محسن خان چرلی (رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی) 6. سرهنگ سعید بنی اسد (معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی) 7. سرهنگ راقی (معاون نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی نیروی انتظامی) 8. سرگرد کاظمی (رئیس بخش اقلیت‌های مذهبی اماکن) 9. آقای ولی‌زاده (رئیس اماکن تجریش) 10. جناب ایزدی (رئیس اماکن پایگاه دوم) 11. جناب معصوم‌زاده (رئیس اماکن پایگاه سوم)
12. جناب صالحی (رئیس اماکن پایگاه هشتم) 13. سرهنگ حسنی (رئیس پلیس راهور) 14. سرهنگ محمد بخشنده (رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر) 15. سردار حداوند (فرمانده یکان امداد) 16. سردار محمد زارعی (معاون حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی) 17. مهندس علیرضا رویانیان (مدیر کل امور مجلس نیروی انتظامی) .
سخنان سردار ساجدی‌نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ پایان بخش این برنامه بود. ایشان ضمن تبریک اعیاد و تقدیر از جامعه کلیمیان اشاره کردند: ما همه ایرانی هستیم و نیروی انتظامی وظیفه دارد برای همه‌ی ایرانیان امنیت را برقرار نماید. وی همچنین به بیان گزارشی از عملکرد نیروی انتظامی پرداخت، وی خاطرنشان کرد : تمام سعی و تلاش نیروی انتظامی بر این است تا بهترین خدمت را به جامعه ارائه نماید یکی از این خدمات ارزنده وجود گشتی‌ها در 375 محله‌ی تهران است و در لحظه در هر محله حداقل یک گشت وجود دارد. وی در ادامه به بحث 197 و نحوه‌ی ارائه خدمات نیروی انتظامی در این حوزه پرداخت.
در ضمن سخنرانی‌ها، گروه موسیقی به رهبری سپهر عزیزی‌راد به اجرای قطعات جالب و دیدنی پرداخت که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.
در پایان مراسم از کلیه میهمانان پذیرایی شام به عمل آمد.
 

 


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید