انجمن کلیمیان تهران
   

یادواره شهدای ادیان توحیدی

   

 

7 بهمن 94

روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران- به همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با همکاری وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، شهرداری تهران، بنیاد شهید انقلاب اسلامی و انجمن های اقلیت های مذهبی و با شرکت جمعی از سران عالی-رتبه کشوری و لشکری مراسم با شکوه یادواره شهدای ادیان توحیدی در مرکز همایش شهید آوینی فرهنگ سرای بهمن در تاریخ هفتم بهمن ماه 1394 برگزار گردید.
در این مراسم که جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی ایران، دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، نمایندگان فعلی و اسبق اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی و روسای انجمن-های اقلیت های مذهبی به همراه مهمانان ویژه بسیاری حضور داشتند، مسئولان مختلفی همچون حجت‌الاسلام گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه تهران و همچنین برخی از اعضای خانواده شهدای اقلیت های مذهبی به ایراد سخنرانی پرداختند.
تعداد زیادی از اقشار مختلف جامعه کلیمیان نیز به همراه جمعی از اعضای هیات مدیره انجمن کلیمیان، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی و جانباز دکتر جهانبخش قهرمانی در این مراسم شرکت داشتند. از طرف جامعه کلیمی، دکتر منوچهر الیاسی (نماینده اسبق کلیمیان در مجلس) به ایراد سخرانی و ذکر خاطرات خود از حضور در جبهه های دفاع مقدس و نحوه کمک رسانی جامعه کلیمیان به رزمندگان میهن عزیزمان ایران پرداخت. ضمناً در این همایش از خانواده شهید کلیمی، شادروان فریبرز موریم قدردانی به عمل آمد. شهید فریبرز موریم در سن 23 سالگی و در سال 1361 در عملیات والفجر مقدماتی به درجه والای شهادت نائل آمد.
نکته جالب این که از بین کلیه انجمن های اقلیت های دینی شرکت کننده در این همایش، تنها انجمن کلیمیان تهران بود که برای این مراسم بروشور خاصی را تدارک دیده بود که در آن ضمن مروری اجمالی بر رشادت های بی نظیر کلیمیان در حفظ ارزش های میهن عزیزمان ایران، به ذکر نمونه هایی از ایثار و شهادت در فرهنگ یهودیت، معرفی شهدای برگزیده جامعه کلیمی و زندگی نامه آنها، معرفی بیمارستان سپیر و کمک های آن در راه خدمت به مردم موحد ایران و مصاحبه با دکتر جهانبخش قهرمانی، جانباز 70 درصدی کلیمی پرداخته بود.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید