انجمن کلیمیان تهران
   

پنجمین همایش جوانان ایرانی کلیمی در سال 1392

   

مرداد 92

از آغازین روزهای سال 92، طی جلسات متعدد، کمیته جوانان، چشم انداز یک ساله فعالیت های این کمیته تعیین و مقرر گردید در مرداد سال 92 همایش برگزار گردد، لذا کار وارد مرحله تخصصی تر گردید. پس از طی دو جلسه ویژه در مورد همایش کار گروه متشکل از آقایان: فرید یاشار، شهرام شهراد، کاوه دانیالی و شهاب شهامی فر به عنوان مسئولین تصمیم گیری کلان و تعیین خط مشی اصلی همایش را برعهده گرفتند. همچنین بهادر میکائیل به عنوان سرپرست تیم اجرایی و رابط با مسئولین معین شد. با پیشنهاد وی و موافقت کمیته جوانان پوریا کی پور، ریموند فروزان فر، آیلین تشخیصی، پریسا رهبان و پریسا تراشندگان به عنوان اعضای تیم مدیریت همایش منصوب شدند و سرانجام همایش جوانان 92 وارد مرحله برنامه ریزی شد.
موافقت هیئت مدیره انجمن کلیمیان تهران در جلسه مورخ 5/4/92 با بودجه و کلیات همایش و نیز همکاری ها و صدور مجوز توسط مقامات دولتی سبب شد، فاز اول همایش که آماده سازی مقدمات و برنامه ریزی می باشد، آغاز گردد.
طی5 جلسه مدیران و 4 جلسه مسئولین سرانجام مدعوین مشخص و برنامه ریزی همایش تدوین و مسئولیت های هر فرد طول همایش معین گردید. ضمن آن که در اواسط راه نمایندگانی از سازمان های جوانان و نیز همکارانی به تیم اجرایی همایش اضافه شدند و سرانجام فاز دوم همایش که برگزاری آن طی 5 روز می باشد از صبح روز یکشنبه 12/5/92 آغاز شد.
در همایش امسال نمایندگی از شهرستان های شیراز، اصفهان، کرمانشاه، میاندوآب، رفسنجان، کرمان، رشت، سنندج و همدان حضور داشتند. همچنین یک نماینده ویژه از اصفهان و یک نماینده ویژه از شیراز به عنوان همکار و یک زوج که دارای سابقه فعالیت اجتماعی هستند به عنوان مهمان ویژه و مدرس کارگاه آموزشی در این همایش حضور داشتند. متأسفانه به رغم هماهنگی و قول مساعد مهمان یزدی امسال غایب همایش بود.
روز یکشنبه مورخ 12/5/92 از ساعت 6 صبح مهمانان همایش وارد خانه جوانان شدند. صرف صبحانه، آشنایی و گپ و گفتگو، آیتم های صبح روز اول را تشکیل می داد. پس از تکمیل مهمانان و صرف نهار در بوفه خانه جوانان، استقرار در هتل رودکی و استراحت، برنامه بعدی دوستان همایش 92 بود.
مراسم معارفه با حضور مسئولین جامعه کلیمی در محل کنیسای خراسانیها برگزار گردید و افتتاحیه رسمی این همایش در تالار خراسانیها با حضور اعضای هیئت مدیره انجمن کلیمیان و مسئولین نهادهای مختلف، معتمدین جامعه و هیئت مدیره و زیر گروه های فعال سازمان های جوانان و برخی اعضای کمیته های انجمن کلیمیان برگزار گردید.
در مراسم افتتاحیه پس از پخش سرود جمهوری اسلامی و قرائت تورات مقدس، دکتر همایون سامیح اولین سخنران این برنامه بود. سپس بهادر میکائیل به عنوان سرپرست همایش به بیان گزارشی از مراحل اجرای همایش و معرفی همکاران خود پرداخت.
دکتر سلیمان کهن صدق سخنران بعدی این مجلس بود. اجرای زیبا و ارزنده گروه کرال سازمان دانشجویان، تقدیر از اساتید کارگاه ها و معارفه دوستان شهرستانی از دیگر آیتم های این برنامه بود. همچنین از دو دوست قدیمی و دیرین همایش های جوانان، خانم ها شیوا آقابالا و نغمه عرب زاده نیز تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
روز دوم همایش با برگزاری کارگاه ها در محل سرابندی آغاز شد، دو نوبت کارگاه اختیاری در صبح و یک نوبت کارگاه الزامی در بعدازظهر . اساتید این کارگاه ها عبارت بودند از :
در نوبت صبح: طب مکمل (فرزاد طوبیان)، عکاسی (داود گوهریان)، نیمه تاریک وجود (لیورا سعید)، فرق بین چپ و راست (یونس حمامی لاله زار)
در نوبت عصر : اخلاق و دین (آرش آبایی)، نماز در دین یهود (یونس حمامی لاله زار)
پس از کارگاه ها بازدید از باغ پرندگان و صرف شام در پارک گفتگو پایان بخش روز دوم همایش بود.
روز سوم همایش با کار گروه تأثیر اقلیت بودن در زندگی افراد، توسط آقایان شهرام شهراد و کاوه دانیالی در محل خانه جوانان آغاز شد. بازدید از سرای سالمندان دیگر برنامه این روز بود. مهمانان در یک فضای معنوی با اهدای گل به پدران و مادران، شادی و نشاط را به آنان هدیه دادند. پس از صرف نهار و قرائت مینحا، عده ای در باغ سرای سالمندان به آب بازی پرداختند و عده ای در کنار لیورا سعید و شهرام شهراد به بحث و گفتگوی روان شناسی پرداختند.
اجرای برنامه جدید و ابتکاری FUN در محل
باغ صبا، بر جذابیت همایش امسال افزود. در این برنامه هر فرد به مدت 5 دقیقه فرصت داشت تا هنرنمایی کند. پخش فیلم های مختلف در مورد تاریخچه شهرستان ها، خواندن آواز، لب خوانی و اجرای قطعات موسیقی مواردی بود که دوستان اجرا کردند. هارون یشایایی ریاست اسبق انجمن کلیمیان تهران، مهمان ویژه این برنامه بود. سارا باختری مهمان شیرازی همایش، مجری این برنامه بود. صرف شام در رستوران باغ صبا، پایان بخش روز سوم همایش بود.
روز چهارم با خواندن تفیلای دسته جمعی و صرف صبحانه در کنیسای یوسف آباد آغاز شد. شرکت در کارگاه اختیاری با موضوعات: آمادگی برای ازدواج توسط دوریتا معلمی و حفظ هویت یهودی توسط امیر مره صدق (مهمان ویژه همایش) دیگر برنامه این روز بود. پس از صرف نهار دوستان راهی هتل شدند تا خود را برای حضور در جشن شاد آماده سازند. ضمن آن که دکتر سیامک مره صدق (نماینده کلیمیان در مجلس) و لیورا سعید (کارشناس روانشناسی) در هتل حاضر بودند تا هر کس بر حسب نیاز و مشکل خویش با آنان گپ و کفتگویی داشته باشد.
جشن شاد امسال، در سازمان باغ صبا برگزار شد. در اواسط برنامه قسمتی به مراسم تولد دوستانی که متولد مرداد ماه بودند، اختصاص یافت.
روز پایانی همایش با شرکت در کارگاه شِفا یا شفا توسط دکتر آغاز شد. پس از صرف نهار مراسم اختتامیه آغاز شد.
در این مراسم که دکتر همایون سامیح و دکتر سلیمان کهن صدق حاضر بودند، هر کدام از شرکت کنندگان به صورت جداگانه به بیان نواقص و انتقاداتی از همایش پرداختند. اجرای موسیقی توسط گروه دانش آموزان سازمان دانشجویان، اهدا یادگاری به حاضرین در همایش و گرفتن عکس یادگاری، پایان بخش این برنامه بود و سرانجام همایش 92 با تمام خاطرات خوش به اتمام رسید و یادگاری دیگری برای نسل جوان به جای ماند. n
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید