انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

گزارش ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی 

   

اندازه نوشتار:

 مهندس بیژن آصف
عضو هیئت مدیره انجمن کلیمیان تهران
اردیبهشت 1396
 

روز یکشنبه 17 اردیبهشت بنا به دعوت ستاد مرکزی مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی، جلسه‌ای در محل ستاد مرکزی به ریاست سردار موحدی تشکیل گردید.
سایر حاضرین عبارت بودند از کریم جانشین ریاست، مهندس شجاعی مسئول امور اجرائی، خالوئی مسئول دفتر کمیته ادیان الهی و رضائی جانشین ریاست ستاد مرکزی در کمیته نیروهای مسلح و همکاری با کمیته ادیان الهی، آرتین بابایانس نماینده شورای خلیفه‌گری ارامنه در ستاد مرکزی، دومل ایلیه‌زاده نماینده انجمن آشوریان تهران در ستاد مرکزی و خادم نماینده انجمن زرتشتیان در ستاد مرکزی.
موحدی رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی در سخنانی گفت: شعار امسال ما (ستاد مرکزی بزرگداشت) معنویت و اخلاق در سیرت انبیای الهی خواهد بود و با توجه به در پیش بودن ماه بودن ماه مبارک رمضان این موضوع به عنوان کار مشترکی به صورت کتاب اقدام گردد.
در باره برنامه‌های بزرگداشت مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام پس از بحث و گفتگو، اولین برنامه مراسم، ادای احترام و نثار تاج گل عنوان شد و روز سه‌شنبه دوم خرداد برای این مراسم تعیین گردید.
برنامه ادای احترام و نثار تاج گل به مرقد حضرت امام راحل طبق برنامه تنظیم شده انجام و پس از حضور ادیان الهی دعوت شده به مراسم، گارد تشریفات نسبت به حاضرین در مراسم ادای احترامات نظامی نمود و تاج گل توسط دو تن از افراد گارد و فرمانده مربوطه پیشاپیش جمعیت تاج گل را به طرف مرقد مطهر حضرت امام راحل حرکت داده و تاج گل به دست روحانیون ادیان الهی در جایگاه مربوطه قرار گرفت و طبق برنامه تنظیم شده جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله‌زار به نمایندگی از طرف روحانیون ادیان الهی حاضر در مراسم دعای مخصوص درگذشتگان را به زبان عبری برای امام راحل قرائت نمود. از طرف جامعه کلیمیان تهران دکتر سامه¬یح در مورد خصوصیات و اندیشه‌های امام راحل مطالبی ایراد نمود و در مورد زندگانی ایرانیان کلیمی و آزادی‌های آنان در سرزمین ایران سخنانی بیان کرد.
مراسم دیگری در همین روز برگزار گردید که دیدار با فرزند یادگار حضرت امام راحل حضرت حجت‌الاسلام سید حسن خمینی بود. روز پنج‌شنبه چهارم خرداد ماه طبق برنامه تنظیم شده در جله ستاد مرکزی بزرگداشت مراسم ارتحال حضرت امام مراسم دعا و نیایش برای روح پرفتوح حضرت امام راحل در کنیسه‌ی یوسف‌آباد برگزار گردید.
مقام معظم رهبری ساعت شش و نیم بعد از ظهر وارد مرقد حضرت امام راحل شدند و سخنرانی خود را آغاز نمودند. سخنرانی ایشان شامل مبارزات و اندیشه‌های امام راحل و هشدار دادن به دشمنان در خصوص به فراموشی سپردن امام راحل بود و در این مورد گفتند: امام میراث فرهنگی نیستند، امام زنده هستند و شاهد رفتار و کردار ما هستند و به جوانان توصیه کردند که با تحصیل علم و دانش در پیشرفت کشور سهیم باشید و جلوی نفوذ دشمن را بگیرید.
پس از پایان سخنان ایشان بدین ترتیب مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) پایان پذیرفت. 


 

 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید