انجمن کلیمیان تهران
   

نشريه بينا

   

 

 

Bina

بينا در لفظ عبري به معناي آگاهي و بصيرت است.

 

اطلاع‏ رساني در جامعه كليمي ايران در سده اخير، با فراز و نشيب‏هاي فراوان جريان داشته است. نشريه افق بينا ادامه دهنده اين روند مطبوعاتي در حال حاضر است. بينا در فروردين 1378 اولين شماره خود را منتشر نمود. خط مشي اين نشريه شكلي دو بعدي دارد. از يك طرف، اطلاعات و اخبار جامعه كليمي را در اين جامعه منعكس مي‏كند و برخي مقالات را كه نوشته نويسندگان اين جامعه است درج مي‏نمايد.

از سوي ديگر، افق بينا به عنوان ارگان انجمن كليميان تهران، به بيان ديدگاه رسمي انجمن و جامعه كليميان پرداخته و جهت تنوير افكار عمومي جامعه مسلمان ايراني، پاره‏اي از اعتقادات و باورهاي ديني فرهنگي يهود را عنوان و به ذكر برخي وقايع جهان يهود مي ‏پردازد.

كليه اعضاي هيئت تحريريه اين نشريه از كليميان هستند، هر چند كه نشريه پذيراي مقالات و نظرات هموطنان غيركليمي نيز هست و در بسياري از موارد، ديدگاه‏هاي نشريات كشور درباره فرهنگ و حوزه دين يهود را درج مي‏نمايد.

بخش‏هاي مختلف نشريه عبارتند از : اخبار , فرهنگي ديني , اجتماعي , ادب و هنر , گوناگون , كودك و نوجوان , روانشناسی،  آموزش زبان عبري , بخش چكيده انگليسي .

 

صاحب امتياز: انجمن كليميان تهران

مدير مسئول: دکتر همایون سامه یح نجف آبادی

 

 

 نشاني: تهران - خیابان جمهوری -خيابان شيخ‌هادي - شماره 223 - طبقه سوم - كد پستي  3331711397

تلفن: 66702556        

نمابر: 66716429

نشاني الكترونيكي :  bina@iranjewish.com

 

به این وسیله به اطلاع می رساند که تنها سایت رسمی انجمن کلیمیان تهران که مجاز به نشر مطالب نشریه افق بینا نیز هست سایت رسمی iranjewish.com بوده و هر گونه سوء استفاده از نام نشریه افق بینا حرکتی غیر قانونی است که انجمن کلیمیان حق شکایت را به مراجع قانونی نظام جمهوری اسلامی ایران را برای خود محفوظ می دارد.
امیدواریم در سال نو با همکاری تمام موحدان جهان شاهد پیروزی همه ملل محروم جهان به رهبری رهبر معظم انقلاب باشیم.
انجمن کلیمیان تهران
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید