انجمن کلیمیان تهران
   

از من بپرسید

   

 

شیپورچی

پاییز 98
 

 

سلام، من شیپورچی هستم! همه چیزدان و همه چیز فهم. قرار بود که امروز به سوالاتی که شما عزیزان از من پرسیده بودین پاسخ بدم. وقت رو تلف نمی‌کنیم، بی‌واسطه می‌ریم سراغ سوال اول.

سوال اول : خانمی پرسیدن مدتی است با آقایی به قصد آشنایی بیشتر در رفت و آمد است، در این مدت هر جا رفتیم ما را با هم دیده‌اند ولی میل نداریم قبل از رسمی شدن کسی چیزی بفهمد، چه کنیم؟
عرضم به حضورتون که اساسا در دوره آشنایی هر جا بروید اصل به این است که چند تا از همکیشان شما را خواهند دید. هر چه محل پرت‌تر، احتمال دیده شدن بیشتر، زیاد دست و پا نزنین، به جرات می‌تونم بگم که در این مدت اگر به روستایی در منجیل بروید احتمال دیده شدنتون بیشتر از این است که شب یکشنبه به یکی از رستوران‌های کاشر بروید. من خود به شخصه یک بار در قهوه‌خانه‌ای بین راهی جاده ساوه قرار گذاشتم. آنجا برایمان چایی آوردند من برای صرف چای براخا گفتم وقتی براخا تمام شد سی و پنج نفر جواب آمن دادند. لاکن زیاد حرص نخورین کاریش نمی‌شود کرد یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید: دختر و پسر اگر در سیاره مشتری هم باشند همکیشی برای دیدنشان حاضر می‌شود.
سوال دوم : من خواهر داماد هستم و ما این هفته مراسم داریم. برای بیشتر دیده شدن و درآوردن چشم عروس و خانواده‌اش چه کنم؟
به سوال خوبی اشاره کردن در زیر به اختصار توضیح می‌دهم:
مواد لازم برای خواهر داماد بودن:
1- مو شینیون (85 سانتی ارتفاع)
2- کفش پاشنه بلند (حداقل 40 سانت)
3- سایه چشم سبز براق (دو قاشق غذاخوری)
4- عشوه مردافکن به مقدار لازم
5- دُم لباس (3 متر)
6- هلاک کردن خود در پیست رقص
7- دوست عزیز توجه کنید که برگ برنده شما رقص چاقو است. از این فرصت استفاده کنین و تا
می‌توانید آن وسط جولان بدهید و هر چند ثانیه یک بار یک نگاه فاخرانه به مادر عروس می-اندازید.
8- رقص با سینی طلا از شام شب واجب‌تر است.
سوال بعدی : دختر خانمی نوشته‌اند خواستگار نداریم چه کنیم؟
والا ما هم نداریم، ولی چند روش که روی نیاکان ما جواب داده است را مطرح می‌کنم، انشاا... که فرجی حاصل شود.
1- در تمام مناسبت‌ها و محافل و مراسم و
گردهمایی‌های بالای 3 نفر شرکت کنین.
2- مراسم خبر نمی‌کند! لذا همیشه آماده باشین. یک دست لباس رسمی، آرایش غلیظ، کفش پاشنه بلند و روسری رنگ ....... به همراه داشته باشین و در تمام اماکن از کنیسا و تالار گرفته تا پارک ارم و شمرون و سازمان به تن کنین. هر چه لباس رسمی‌تر شانس بیشتر .
3- در روشنایی و زیر نور بایستید.
4- شما آخرین نفری هستین که شبات از کنیسا به خانه برمی‌گردد، فراموش نکنید.
5- از کنار مادر خود جُم نخورید تا همه بفهمند برای چی چسبیده‌اید.
6- کیک، شیرینی، گل مصنوعی، ترمه‌دوزی و ... بخرید از آن عکس بگیرید و با هشتک دختر هنرمند در صفحات اجتماعی بارگذاری کنید. (البته این‌ها زمان پدران ما آپشن محسوب می‌شد، الان تعویض رادیات ماشین هم بلد باشین جواب نمی‌دهد).
7- از دید جامعه دختر خوبی باشید !!!!!!!!!! دختر خوب از دید جامعه ما دختری است که زیاد نمی‌خندد، نمی‌رقصد، از خانه تنها بیرون نمی‌رود، دوست زیاد ندارد، مِلاک ندارد، ...... توقع و آرزو ندارد، زندگی اجتماعی جدا از خانواده ندارد و کلا در اجتماع حضور ندارد، با هیچ پسری به هیچ عنوانی دوست اجتماعی، هم‌سازمانی، هم کنیسایی، فامیل، صحبت نمی‌کند، کار نمی‌کند، زیاد تحصیل نمی‌کند، حق طلاق و کار و سرپرستی اولاد نمی‌خواهد، کلا حقوقش را نمی-خواهد، مدام به هر نحوی اعلام می‌کند که مرد هر چند تا بخواهد با هر شرایطی برایش می‌زاید!! دختر خوب بالای 19 سال وجود ندارد مگر این که 10 سال از داماد کوچک‌تر باشد .
8- چشم گوی مطلق باشید.
9- پسر اگر قبل از ازدواج هر کار دلش خواست بکند، بکند شما حق کتابخانه رفتن تنهایی هم ندارید!
10- مجیزگو باشید. از همه تعریف کنید و از دست هیچ‌کس هم ناراحت نشوید.
اما سوال چهارم : دوست عزیزی از ما پرسیده‌اند برای تصدی یکی از نهادهای جامعه قصد نامزد شدن در انتخابات را دارند چگونه رای جمع کنند؟
خوب دوست عزیز این که کاری ندارد بسیار ساده است:
1- خود را حتی به دروغ به مذهبی بودن بزنید. در طول مدت کاندیداتوری مدام به کنیسا بروید و با افراد مشهور مذهبی عکس یادگاری بگیرید. مهم نیست که تا دیروز هر چیزی را از هر جایی می‌خریدیدن و میل می‌کردین الان فقط از قصابی‌های گلد کاشر و پرناسا خرید کنین. کیپا هم از سرتان نیافتد.
2- انشاا... همیشه شادی باشد و جای شادی بروید ولی از رفتن به تمام مراسم تدفین و ختم و سایر مراسم مرحومین کوتاهی نکنین. در مراسم تدفین عزیزان مردم با کراوات مشکی اولین نفر حاضر شده و عکس یادگاری بگیرید. (عکس باید طوری باشد که انگار حواستان به عکاس نیست و دارید گریه می‌کنید)
3- در مراسم فوق جوری حاضر شوید و ضجه مویه کنید که مردم بستگان متوفی را رها کرده آب قند به دست به شما شما بیایند.
4- از مسئولین قبلی تا می‌توانید بد بگویید و به آن‌ها انگ و برچسب بزنید.
5- مراسم بگیرید !!! در مدت کاندیداتوری به هر بهانه‌ای که شده (سالگرد میلاکنون، ماه‌گرد ازدواج، دورهمی، شیرینی خرید زیر پیراهن جدید و ...) مراسم گرفته، همه را از دوست و دشمن دعوت کرده و سور بدهید.
سوال بعدی : برای دفع چشم بد چه چیزهایی با خود به همراه داشته باشیم؟
پاسخ : سیخ، میخ، انبر ذغال، خرمهره، سنجاق سر، شیشه نوشابه، یک چسب زخم به انگشت دست که هر کس پرسید چی شده، بگویید ناخنم شکسته و مرغ فریزی کاشر آماده به طبخ ( این آخری رو گیر ندین چرا، اسپانسر برنامه باید دیده بشه)
و در آخر دوست عزیزی پیغام داده‌اند ، شیپورچی عزیز من خیلی تو را دوست دارم.
در جواب این دوست نازنین باید بگم که Me To شب بیا PV . 


امضاء شیپورچی

 

   

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید