انجمن کلیمیان تهران
   

مارو دور ننداز...

   

 

شیپورچی

زمستان 99

 

تو بحبوحه‌ی قرنطینه و اون وسط مسطا که همه جا از جمله تالارهای عروسی تعطیل بود و عده‌ای جوان بی‌گناه برای رفتن به خانه و زندگیشان در صف بودند متوجه این شدم که تعداد فالوورهام چند وقتی است که هیچ تغییری نکرده.
اما به محضی که وضعیت از حالت قرمز خارج شد و تک و توک تالارها مهمونی‌های قاچاقی و کم جمعیت و زیر جولکی می‌گرفتند به یک باره متوجه این شدم که بین افزایش وصلت‌های سر گرفته و کاهش فالوورهای صفحه من رابطه مستقیم عحیبی وجود دارد، کنجکاو شدم که ببینم ماجرا از کجا آب می‌خورد. طی تحقیقات میدانی و کاملا برنامه‌ریزی شده با چند تن دیگر از دوستان مجردم چه مذکر چه مونث به این نتیجه رسیدیم که به محض پاس کردن اولین واحد از پیش نیازهای یک وصلت دختر و پسر بعد از اتمام اولین مراسم آشنایی با رسیدن به خانه قبل از شستن دست و صورت و پوشیدن لباس خانگی اقدام به حذف تمام موجودات با جنس مخالف در صفحه خود می کنند، در این بین الحق و الانصاف رعایت عدالت هم می-کنند چون سن و سال و شرایط طرف مقابل و نسبتی که با او دارند هیچ تاثیری بر فرود آوردن شمشیر حذف بر گردن صفحه آنها نمی‌گذارد.
پسرها از دختر عمه گرفته تا مادر بزرگ عروس خاله-شان تا طفل دختر شیرخواره‌ای که در شکم همسر پسر عموشون است و با این لوس بازی‌ها برای او پروفایل coming soon ساخته‌اند را حذف می‌کنند. حتی مورد داشته‌ایم که مادربزرگ خود را از صفحه‌اش حذف کرده است، وقتی علت را جویا شدیم پاسخ داد : چشمان من هیچ فرد مونثی را بجز نامزدم نمی‌بیند.
دختر خانم‌ها هم که جوری پسرها را آنفالو می‌کنند که انگار علت ناکامی آنها در ازدواج تا این سن پسرها بوده‌اند.
چند روز پیش به من خبر رسید فلان کس بله برون کرده است فورا همان لحظه چک کردم دیدم که یک نفر دیگر از فالوورها کم شده است.
حالا ما داشتیم در خانه با زیر شلواری ماســــت‌مان را می‌خوردیم. دوست عزیز که ما را آنفالو می‌کنی آخرین باری که من شما را دیدم هر دو مان در کالسکه مشغول مکیدن شست پای‌مان بودیم.
آخه پدر بیامرز یک جوری آنفالو می‌کنی که هیچ‌کس نداند فکر می‌کند که اداره پست از رساندن فوج فوج نامه عاشقانه من به درب منزلتان عاصی شده است.
بابا یاد دارم تنها رابطه ما در فضای مجازی به 4 سال پیش برمی‌گردد که دست‌مان خورد استوری تو راseen کردیم تو هم پاسخ دادی ممنون از توجه شما.
بقیه با خود چه فکری می‌کنند وقتی شما همه رو از صفحت حذف کردی. ما خودمان را برای تو می‌کشتیم یا تو زیر آلاچیق حیاط‌مان آواز می‌خواندی.
یک سلام و علیکم مختصری به رسم آشنایی بوده و از این به بعد هم همان است باور کنید اگر ما به شما نظر داشتیم تا الان همه فهمیده بودند از بس که ماشالله در این جامعه حریم خصوصی معنا دارد و هیچ کسی در زندگی دیگری سرک نمی‌کشد. در آینده به فرزندانم خواهم گفت:
فرزندم به یاد داشته باش که روزی نیاکان تو در این سرزمین به محض آشنایی با جنس مخالف حتی موریانه‌های عذب را از صفحه خود حذف می‌کردند.
پسرم دخترم به این مراسم خود آفتاب مهتاب ندیده کنون می‌گویند شاید خنده‌تان بگیرد اما حتی همجنس‌های ما بعد از اولین مراسم آشنایی ما را از صفحه‌شان حذف می‌کنند.
به وَلله که من پیگیر وصلت شما نبودم، این چه فکری است که با خود می‌کنید. مورد داشته‌ایم که طرف 16k دنبال کننده داشته است و در بیوگرافی صفحه خود نوشته بود انسان ذاتا موجودی است، اجتماعی اما بعد از ورود به رابطه صفحه را پاک کرد، صفحه جدیدی زد که در آن تنها 4 نفر را دنبال کرده بود پدر، مادر، برادر، آموزش کرامات انسانی و شعارش این بود : من در گوشه تنهایی خود فقط خدا را دارم، صفحه شخصی است مزاحم نشوید عکس صفحه‌اش هم یک شمع بود که یه روبان قرمز داشت، من بمیرم برای این همه صداقتتان. 
 

 

 

 

 

 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید