انجمن کلیمیان تهران
   

انجمن کلیمیان تهران میزبان مسئولین ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

   

19 خرداد 88
 

سالگرد ارتحال امام خمینی انجمن کلیمیان تهراناعضای ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به مناسبت بیستمین سال، عروج ملکوتی آن حضرت روز سه‌شنبه 19 خرداد ماه سال جاری به منظور گفت و گو با اعضای هیئت مدیره انجمن کلیمیان تهران در نشست انجمن حضور یافتند.
در ابتدای جلسه دکتر موحدی، مسئول کمیته اقلیت‌های دینی ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (س) ضمن بیان پیام حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی به مشترکات میان دو دین آسمانی یهود و اسلام پرداخت و افزود: همواره در ایران کلیمیان و مسلمانان همچون برادر در کنار یکدیگر زیسته و زندگی کرده‌اند و در کمال آرامش به این زندگی مسالمت‌آمیز ادامه داده‌اند. دکتر موحدی همچنین از همکاری هیئت مدیره انجمن کلیمیان تهران و نماینده این انجمن در ستاد بزرگداشت سپاسگزاری کرد و ابراز خشنودی نمود تا این همکاری‌ها گسترش و ادامه یابد.
دکتر رحمت‌الله رفیع ریاست انجمن کلیمیان تهران ضمن خوش‌آمدگویی و تشکر از دقت‌نظر و فعالیت‌های این ستاد به تاریخ چند هزاره زندگی یهودیان در کشور اشاره کرد و گفت: در طی این سال‌ها، یهودیان در صلح و صفا و آرامش در این کشور زندگی کرده‌اند و هنوز هم رابطه دوستی و برادری بین ما و برادران و خواهران مسلمان پا برجا و باقی است.
وی همچنین با اشاره به 8 سال دفاع مقدس و شهدا و جانبازان کلیمی اضافه کرد: ما یهودیان نه تنها در شادی‌ها بلکه در لحظات سخت نیز در کنار برادران مسلمان بودیم. رئیس انجمن کلیمیان تهران با گرامی‌داشت یاد و خاطره امام راحل و نقل سخنان ایشان اشاره کرد: نگرش و درایت بنیانگذار انقلاب نقش مهم و اساسی را در جهت ایجاد وحدت میان ادیان توحیدی در ایران داشته است.
دیگر سخنران این نشست دکتر سیامک مره‌صدق نماینده جامعه کلیمیان در مجلس شورای اسلامی بود. وی نیز با اشاره به شخصیت رهبر کبیر انقلاب گفت: امام همواره می‌فرمودند که پیروزی شکوهمند انقلاب موجب پیشرفت مسلمانان، یهودیان و مسیحیان دیگر اقلیت‌ها گردید و ابراز امیدواری کرد که همه ادیان در کنار هم با صلح و آرامش زندگی کرده و بتوانند در پیشرفت سرزمین خود نقش داشته باشند.
موریس معتمد نماینده اسبق کلیمیان در مجلس شورای اسلامی به عنوان حسن ختام این نشست ضمن تشکر از حضور اعضای ستاد در این نشست به بیان خدمات خیریه بیمارستان دکتر سپیر (کانون خیرخواه) در طی سال‌های پس از انقلاب پرداخت و گفت: در این بیمارستان بیماران از هر کیش و آیینی که باشند مداوا می‌شوند و بیشترین خدمات خیریه این بیمارستان خانواده‌های بی‌بضاعت جامعه اکثریت ایرانی را پوشش می‌دهد.
در پایان این نشست دکتر موحدی ضمن تشکر از همکاری‌های فیض‌ا... ساکت‌خو، نماینده انجمن کلیمیان در ستاد بزرگداشت بیستمین سالگرد ارتحال امام خمینی تندیس یادبود این ستاد را به انجمن کلیمیان اهدا کرد.
همچنین انجمن کلیمیان تهران به رسم یادبود یک تابلو فرش به این ستاد اهدا کرد.
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید