انجمن کلیمیان تهران
   

گرامی‌داشت مقام معلمان عبری

   

27 اردیبهشت 88

مقام معلمان عبریمسئول کمیته فرهنگی در این مراسم خواستار توجه بیشتر به نیازها و خواسته‌های این زحمتکشان فرهنگی شد.
به مناسبت روز معلم، روز یکشنبه 27 اردیبهشت ماه سال جاری به ابتکار و تلاش کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان تهران برای اولین بار جشن ویژه‌ای به منظور تقدیر از معلمان برجسته عبری جامعه کلیمیان و قدردانی از زحمات این معلمان با حضور هیئت مدیره‌ی انجمن کلیمیان و مدیران مدارس اختصاصی انجمن کلیمیان تهران در محل تالار پذیرایی کورش برگزار گردید.
پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائت تورات توسط یورام هارونیان آغازبخش این مراسم بود.
فرهاد افرامیان مسئول کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان تهران به عنوان اولین سخنران این مراسم ضمن خیرمقدم به میهمانان با تبریک هفته معلم گفت: معلمین عبری شاخصه هویت و مفهوم مدارس انجمن کلیمیان تهران هستند. وی همچنین به مشکلات و مسایل خاص معلمان عبری انجمن کلیمیان اشاره کرد و افزود: معلمان عبری همیشه بدون هیچ چشم‌داشت به فعالیت پرداخته‌اند و شایسته توجه بیشتر و نگاه دقیق‌تری هستند که باید به نیازها و خواسته‌های این زحمت‌کشان فرهنگی از سوی مسئولین جامعه توجه بیشتری شود.
مسئول کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان ضمن ارائه گزارش از عملکرد این کمیته و بیان فعالیت‌های فرهنگی در مدارس اذعان داشت فعالیت و برنامه‌های انجام گرفته کادر آموزشی مدارس و همچنین معلمان عبری را نمی‌توان نادیده گرفت.
همچنین افرامیان با بیان این که معلمان عبری نقش پرورش و آموزش جنبه‌های هویت دینی و فرهنگی کودکان و نوجوانان را برعهده دارند اشاره کرد. معلمان عبری باید ضمن آموزش‌های دینی در مدارس به جنبه‌های فرهنگی و تاریخی یهود توجه بیشتری نشان دهند و افزود: حتی این توجه بیشتر باید به تاریخ 3 هزاره زندگی یهودیان در این آب و خاک معطوف شود، چرا که کودکان و نوجوانان حالاً قطعاً آینده‌سازان فردای جامعه ایرانیان یهودی هستند و این گونه آموزش‌ها می‌تواند آن‌ها را در جهت اعتلای سطح فرهنگی جامعه یهودی و ایرانی تشویق و هدایت کند.
دکتر سیامک مره‌صدق نماینده جامعه کلیمیان در مجلس شورای اسلامی دیگر سخنران این مراسم با بیان فعالیت‌های خود در جایگاه نمایندگی، برگزاری این گونه مراسم را لازم دانست و ضمن قدردانی از زحمات معلمان عبری در مدارس گفت: معلمین عبری رسالت مهمی را برعهده دارند و به واقع دلسوزی‌ها و تلاش اینان است که هویت دینی مدارس پابرجا مانده است.
سپس پس از قرائت شعر توسط شاعر یهودی ابراهیم سعیدیان، دکتر رحمت‌الله رفیع ریاست انجمن کلیمیان به عنوان حسن ختام مراسم به سخنرانی پرداخت.
وی پس از تبریک روز معلم برگزاری این گونه مراسم را وظیفه‌ای دانست تا بدین وسیله بتوان از زحمات معلمان قدردانی کرد. ریاست انجمن کلیمیان تهران همچنین با بیان این که لازمه توجه به تاریخ و فرهنگ دینی یهودیان، توجه به معلمان عبری و دینی است و افزود: همواره سعی خواهیم داشت تا به نیازهای این عزیزان پاسخگو باشیم.
در ادامه مراسم با حضور دکتر رحمت‌الله رفیع، فیض‌الله ساکت‌خو، فرنگیس حصیدیم، اسحاق کهن‌صدق، فرهاد افرامیان و دکتر یونس حمامی‌لاله‌زار از زحمات آقای رحمن دلرحیم به عنوان معلم پیشکسوت و با سابقه‌ترین معلم یهودی قدردانی گردید و سپس از خانم‌ها: پروین ناتان باخما، خانم ملکی‌اِل، ژیلا یزدانپور، پری حنوکایی، شهین نکویی. و آقایان : روبرت خالدار، شموئل مسیح‌اسرائلیان، افشین سله.
به منزله قدردانی از زحمات همه معلمان عبری و به نمایندگی از آنان لوح تقدیر اهدا گردید.
و همچنین از آقایان: روزبه مختاری مدیر دبیرستان موسی‌بن‌عمران و کامران بادینلو مدیر مجتمع روحی شاد به نمایندگی از مدیران مدارس اختصاصی انجمن کلیمیان تقدیر به عمل آمد.


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید