انجمن کلیمیان تهران
   

جشنواره من و فضا

   

23 فروردین 88


مؤسسه کودک و صلح پایدار یک نهاد غیردولتی با مشی فرهنگی می‌باشد که به فرهنگ‌سازی از طریق اطلاع‌رسانی در حوزه کودکان و نوجوانان با هدف ایجاد صلح پایدار در عرصه ملی و بین‌المللی می‌پردازد.
با توجه به نام‌گذاری سال 2009 میلادی به سال نجوم و بنا به برگزاری جشنواره‌ای تحت عنوان «من و فضا» از طرف نهاد مدنی میرنائوکی(جهان علوم) از روسیه که از سال 2007 میلادی با حمایت سفارتخانه‌های خارجی و وزارت امور خارجه و دیگر سازمان‌های روسیه مواجه گردید.
در سال 2009 م موضوع و محور آثار راه یافته به جشنواره «من و فضا» معین شد که در تاریخ 14ژانویه سال 2009 م برابر با 25 دی ماه 1387 مؤسسه کودک و صلح پایدار در پاسخ به نامه ارسالی از طرف سفیر ایران در روسیه آمادگی خود را جهت برگزاری این جشنواره در ایران اعلام نمود.
جشنواره با نام «من و فضا» که موضوع آن پاسخ دادن به این پرسش (من که شهروند کره زمین هستم چه سخنی با فضا و ساکنان احتمالی آن دارم؟) بود شکل گرفت.
هدف از این جشنواره آشنایی کودکان و نوجوانان با شگفتی‌های فضا بوده که با برپایی نمایشگاهی از آثار آنان با محوریت موضوع ذکر شده در زمنیه‌های نقاشی، عکاسی و آثار دسته‌جمعی که در تاریخ 12 آوریل 2009 برابر با 23 فروردین 1388 در روز جهانی هوا و فضانوردی در تهران و مسکو به صورت هم‌زمان به اجرا درآمد.
برنامه اجرایی طرح شامل 3 روز کارگاه نقاشی در تاریخ‌های 13 و 14و 15 اسفند ماه 1387 بوده که یک روز کارگاه به کودکان و دو روز دیگر به نوجوانان پرداخته شد. به این صورت که در این کارگاه‌ها با اطلاعات علمی در مورد فضا، آسمان نما، تلسکوپ و رصد خورشید آشنا شدند.
با توجه به اطلاع‌رسانی صورت گرفته به صورت فراخوان - رسانه‌ها – صدا و سیما و همین‌طور برنامه آسمان شب شبکه 4 سیما، آثار تا تاریخ 25/12/87 به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید و پس از داوری تعدادی از آثار به روسیه و تعدادی در نمایشگاهی که در تاریخ 23/1/88 در تالار آبی مجموعه فرهنگی، هنری نیاوران برگزار شد به نمایش گذاشته شد، که در این نمایشگاه با همکاری کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان تهران از جامعه کلیمی آثار خانم‌ها : مهسا یونانی، نسترن اقبالی و هیلدا نجات‌حییم به نمایش گذاشته شد.
در روز 26/1/88 در مراسم اختتامیه اهدا جوایز به افراد برگزیده صورت گرفت و از طرف مؤسسه کودک و صلح پایدار جایزه صلح‌آمیزترین اثر به مهسا یونانی هنرمند کلیمی اهداء گردید.
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید