انجمن کلیمیان تهران
   

اعتراض انجمن کلیمیان به برخی موضع گیری ها

   

20 بهمن 88

اخیرا علاوه بر اظهاراتی که به یکی از مشاوران ریاست محترم جمهور نسبت داده شده است که در روزنامه پول، پنجم بهمن ماه به چاپ رسید (در آن ایشان با استناد به فردی به نام گلدمن از یهودیان به عنوان دروغ‌پردازترین ملت در طول تاریخ نام برده است.) بعضی از برنامه‌ها و سریال‌های ساخته شده در صدا و سیما نیز با پرداختن به مسایل سیاسی هیچ تمایزی را بین شعائر یهودی و تفکرات سیاسی صهیونیستی قائل نشده‌اند که سبب شگفتی جامعه ایرانیان یهودی گشته است.
اولاً یهودیت یک مذهب است و اشاره به ملت یهود فاقد مفهوم است.
ثانیاً مطالعات مختلف انسان‌شناسی و روان‌شناسی ثابت کرده که تمامی افراد بشر خصوصیات مشابه دارند و هیچ سندی در رابطه با برجسته‌تر بودن صفت‌های مثبت و یا منفی در میان هیچ گروه نژادی، جنسی، ملی و یا مذهبی وجود ندارد.
اما در طول تاریخ گروهی با غرض‌ورزی، صفت‌های خاصی را به افراد یا گروه‌هایی منتسب کردند که براساس شواهد تاریخی معمولاً اهداف خاص سیاسی را دنبال می‌کردند.
از آنجایی که ایرانیان یهودی جزء جدایی‌ناپذیر از بدنه ملت ایران هستند، طبیعی است در طول تاریخ خصوصیاتی نظیر بقیه ملت شریف ایران یافته‌اند و همواره در جهت دفاع از منافع ملی کشور با حفظ ارزش‌های دینی، هویتی و فرهنگی خود گام برداشته‌اند.
طرح چنین مسایلی در آستانه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران که اکنون نیز توسط جانشین ایشان مقام معظم رهبری هدایت می‌شود گام مناسبی در جهت تحکیم وحدت ملی به حساب نمی‌آید.
لذا ما ایرانیان یهودی با پیروی از شریعت حضرت موسی کلیم‌الله همواره خود را از این گونه صحبت‌ها و اتهامات مبرا دانسته و اعلام می‌کنیم که یهودیان نیز مانند سایر پیروان ادیان توحیدی دارای صفاتی هستند که شبیه بقیه موحدان است. لذا بروز صفات مثبت و منفی در تمامی مردم جهان فرآیندی قابل پیش‌بینی است.
اعتقاد و باور قلبی ما بر این است که تمامی پیروان ادیان توحیدی وظیفه دارند در شرایط فعلی جهان برای دفاع از ارزش‌های توحیدی یک صدا به مبارزه با استکبار برخیزند و از طرح مسایل تفرقه‌انگیز خودداری کنند.
 

انجمن کلیمیان تهران
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید