انجمن کلیمیان تهران
   

ملاقات با سردار رجب‌زاده به مناسبت هفته نیروی انتظامی

   

   20 آبان 88


روز چهارشنبه بیستم آبان ماه 88 جمعی از اقلیت‌های مذهبی کشورمان به مناسبت هفته‌ی نیروی انتظامی با فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ (سردار رجب‌زاده) ملاقات کردند. در ابتدای مراسم، سردار علیپور معاون پلیس امنیت کشور، ضمن خوش‌آمدگویی به اقلیت‌های دینی کشور، این دعوت را رسم نیروی انتظامی در این هفته دانست.
سپس سعید تقوی رئیس اداره اقلیت‌های وزارت ارشاد به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن خوش‌آمدگویی به مسئولین، روحانیون و شخصیت‌های فرهنگی اقلیت‌های دینی کشور، به هشت سال سابقه و نحوه‌ی برگزاری این مراسم اشاره کرد و آن را یادگاری از دوران سردار طلایی دانست.
آقای تقوی از تعاملات پلیس در خصوص حل و فصل مسائل و مشکلات اقلیت‌های دینی با اداره‌ی اقلیت‌ها در وزارت ارشاد اشاره کرد و افزود: «امروز اقلیت‌های مذهبی کشورمان مراسم مذهبی وجشن‌ها و اعیاد خود را با مساعدت نیروی انتظامی و اخذ مجوز از پلیس به راحتی برگزار می‌کنند.»
سرهنگ فشمی مقدم، رئیس اداره‌ی اماکن نیروی انتظامی، دکتر رحمت‌الله رفیع رئیس هیئت مدیره انجمن کلیمیان تهران به نمایندگی از جامعه کلیمیان کشور و دکتر خسرویانی به نمایندگی از جامعه زرتشتیان کشور، روبرت مارکاریان به نمایندگی از جامعه‌ ارامنه از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.
در ادامه سردار رجب‌زاده فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ ضمن خوش‌آمدگوئی به حضار و گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای کشورمان از جمله شهدای اقلیت‌های دینی افزود: «برای ما خدمتگزاران کشور فرقی بین افراد جامعه اکثریت و اقلیت در جهت حفظ و ایجاد امنیت وجود ندارد و حتی شاید حساسیت در جهت ایجاد امنیت برای جوامع اقلیت مذهبی کشور بیش‌تر از دیگران باشد.»
الحمدلله اکنون تعامل خوبی بین اقلیت‌ها و نیروی انتظامی وجود دارد و بنده در طول یک سال فعالیت خود در نیروی انتظامی مشکل خاصی از طرف اقلیت‌ها مشاهده نکرده‌ام.
وی ابراز تمایل کرد تا این چنین جلسات به منظور رسیدگی به مسایل و مشکلات اقلیت‌های دینی کشور بیش‌تر برگزار شود.
سردار رجب‌زاده افزود: تمام تلاش نیروی انتظامی بر آن است که در چهارچوب قانون از مراسم، اماکن و جشن‌های اقلیت‌ها، مراقبت و امنیت آن را حفظ کند و در زمینه‌های مختلف آمادگی داریم تا اگر مشکلاتی باشد آن‌ها را پیگیری و حل کنیم. این تعامل و احترام به صورت متقابل صورت می‌گیرد. همان‌طور که ما برای اعیاد و مراسم اقلیت‌های دینی احترام قائل هستیم آن‌ها نیز این احترام را نسبت به اعیاد و مراسم ما مسلمانان دارند.
سردار رجب‌زاده در پایان سخنان خود، خدمت در نیروی انتظامی و خدمتگزاری به مردم در این مسیر را لطف الهی دانست و رعایت مقررات و قوانین کشور را لازمه‌ی ایجاد امنیت برای همه‌ی اقشار کشورمان خواند.
در پایان مراسم نمایندگان اقلیت‌های مذهبی هدیه‌ای به رسم یادبود به سردار رجب‌زاده اهدا کردند.
رحمت‌ا... رفیع، فیض‌ا... ساکت‌خو، اسکندر میکائیل، فرنگیس حسیدیم، رحیم آقابالا، شاهین آشوری، آرش ساکت‌خو و فرهاد افرامیان، هیئت کلیمی حاضر در این دیدار بودند.

ملاقات با سردار رجب زاده فرمانده نیروی انتظامی بزرگ 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید