انجمن کلیمیان تهران
   

رییس جمهوری روسیه به کاهش احساسات ضدیهودی در کشورش خوش‌بین است.

   

آذر 88

دیمیتری مدودف رییس‌جمهوری روسیه به نمایندگانی از رهبران جامعه‌ی یهودی گفته ‌است که احساسات ضدیهودی در آن کشور شدیدا روبه‌کاهش بوده و دیگر محسوس نیست.
بنابر اعلام فدراسیون جوامع یهودیان سی آی اس و کشورهای حوزه‌ی بالتیک، رییس‌جمهوری روسیه این سخنان را طی دیداری با ربای ارشد روسیه، برل لازار، رییس فدراسیون جوامع یهودیان روسیه، الکساندر بورادو و نیز نماینده‌ی کنگره‌ی یهودیان اروپایی و با حضور وزیر امورخارجه‌ی روسیه، سرگئی لاوروف در 26 نوامبر (5 آذر) اظهار داشته ‌است. در بررسی مسئله‌ی ضدیت با یهودیان، مدودف گفته‌ است: «البته من تا آن حد پیش نمی‌روم که بگویم وضعیت ایده‌آل است ولی امروز این‌که ضدیت با یهود در محیط سیاسی قابل تحمل نخواهد‌ بود، کاملا جا افتاده و هیچ سیاستمدار خردمندی حاضر نیست بیاناتی داشته‌ باشد که او را از این جهت در مظان اتهام قرار دهد.»
مدودف هم‌چنین در این دیدار فعالیت‌های جامعه‌ی یهودیان روسیه را ستود و حمایت خود را از طرح جامعه‌ی یهودی برای ساخت موزه‌‌ی نشان‌گر انعطاف‌پذیری یهودیان روسیه در مسکو، ابراز داشت. مدودف هم‌چنین از عوامل مسئول در دولت خود خواست تا طرح ربای لازار را برای تعطیل ملی اعلام کردن بیست ‌و هفتم ژانویه، روز آزادسازی اردوگاه آشوییتس (و نیز یادروز قربانیان هولوکاست) مورد بررسی قرار دهند.
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید