انجمن کلیمیان تهران
   

شرح فعالیت‌های مدارس اختصاصی کلیمیان تهران

   

پاییز  1389

شرح فعالیت های مدارس اختصاصی کلیمیان تهرانمدرسه‌ی روحی شاد
مدرسه‌ی روحی شادکه در منطقه 12 آموزش و پرورش تهران واقع است. ضمن برگزاری کلاس‌های درس مربوط به دانش‌آموزان مطابق نظام آموزشی، به فعالیت‌های دینی و فرهنگی دیگری نیز پرداخته است که از جمله می‌توان به برگزاری مراسم دینی – مذهبی مختلف در اعیاد و مناسبت‌های گوناگون، برگزاری جشن روز دانش‌آموز در آبان ماه، برپایی اردوهای علمی – تفریحی، برگزاری مسابقات فوتبال با مدارس دیگر و هم‌چنین اهدای جوایز به دانش‌آموزان ممتاز جهت تشویق آنان اشاره کرد.
هم‌چنین این مدرسه در ادامه‌ی فعالیت‌های فرهنگی خود تاکنون چندین جلسه‌ی مشاوره برای اولیای دانش‌آموزان و هم‌چنین جلسات مشاوره برای دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف و از جمله «مضرات سیگار» برگزار کرده است.
این مدرسه در راه تجهیز محیط آموزشی خود به امکانات لازم، با همکاری کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان تهران اقدام به نصب چمن مصنوعی در حیاط مدرسه و نیز خرید چند دستگاه کامپیوتر برای مقطع راهنمایی نموده است.
مدرسه‌ی موسی‌بن‌عمران
مجتمع آموزشی موسی‌بن‌عمران که در مقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان فعالیت دارد، امسال نیز هم چون سال‌های گذشته هم‌پای دیگر نهادهای جامعه‌ی کلیمی توجه ویژه‌ای به امور فرهنگی داشته است. از جمله فعالیت‌های دینی می‌توان به برپایی نماز صبح (شحریت) و نماز ظهر (مینحا) در مدرسه و هم‌‌چنین برگزاری جشن حنوکا اشاره کرد.
امسال این مدرسه مراسم آغاز سال نو تحصیلی خود را با حضور دکتر رحمت‌ا... رفیع، رئیس هیئت مدیره‌ی انجمن کلیمیان تهران به انجام رساند و در طی سال نیز برنامه‌هایی مختلف و از جمله کلاس آشنایی با مضرات مواد مخدر و راه‌های پیشگیری از آن به انجام رساند.
از دیگر فعالیت‌های سال جاری این مرکز آموزشی می‌توان به برگزاری کلاس‌های تابستانی (دینی و تورات)، مسابقات فوتبال، برپایی اردوهای مختلف برای دانش‌آموزان، برگزاری زنگ آزمون در برنامه‌های هفتگی و اهدای جوایز به دانش‌آموزان ممتاز اشاره کرد.
همچنین دانش‌اموزان این مجتمع در مسابقات آموزش و پرورش شرکت کردند و در این مسابقات در بخش آزمون شهر تهران فهیم لاله‌زاری مقام سوم در منطقه 6 را کسب نمود.
ایمانوئل آبگینه‌ساز: در رشته‌های شنای پروانه، قورباغه و آزاد مقام دوم و یوناتان صدیقیان : در رشته شنای کرال سینه و نیز در رشته پروانه و در رشته آزاد مقام سوم، ایتان صدیقیان : در رشته شنای پروانه و کرال سینه و در کرال پشت مقام دوم را کسب نمودند.
این مدرسه هم‌چنین جهت تجهیز مدرسه به امکانات خاص رفاهی کارمندان و دانش‌آموزان به تعویض لوله‌های شوفاژ و رادیاتور اقدام کرده است.
فعالیت‌های مدرسه‌ی مجد و فخردانش
مدرسه اختصاصی مجد و فخردانش که با حمایت انجمن کلیمیان تهران فعالیت می‌کند، امسال نیز اقدام به برگزاری مراسم دینی و مذهبی حنوکا کرده است. هم‌چنین با اختصاص کلاس ویژه‌ای به آموزش زبان عبری که با مسئولیت شهین نکویی اداره می‌شود، توانسته تمام دانش‌آموزان این مدرسه را در سطح بالای آموزشی با زبان و فرهنگ یهود آشنا سازد.
برگزاری جلسات مشاوره توسط خانم لیورا سعید، برگزاری جلسات پزشکی و انتخاب شورای دانش‌آموزی مدرسه از دیگر اقدامات انجام شده توسط این مدرسه است.
انتخاب‌شدگان شورای دانش‌آموزی این مدرسه عبارتند از : رونیتا لیمودیم، تانیا سروریان، غزل کهن‌بشیر، ملیکا ریحانیان و الینور ملکان.
مجتمع آموزشی اتفاق
مجتمع دخترانه اتفاق در سه مقطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان فعالیت دارد و اخیراً جهت ارتباط مدرسه با دانش‌آموزان و اولیای آنها اقدام به راه‌اندازی وب سایت اختصاصی به آدرس www.Etefagh.ir کرده است.
برگزاری آزمون‌های مختلف در مقاطع و پایه‌های مختلف، آموزش مهارت‌های زندگی، برپایی چندین اردوی علمی – تفریحی در مهر و آبان 89 و برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی از دیگر فعالیت‌های انجام شده توسط این مرکز است.
این مجتمع هم‌چنین بودجه‌ای به مبلغ ده میلیون ریال را جهت تهیه‌ی کتب جدید و هدیه به کتابخانه‌ی مدرسه اختصاص داده است.
همچنین در جهت اجرای سیاست‌های کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان تهران به منظور تعامل دو مجتمع آموزشی فخر دانش و اتفاق به مناسبت روز دانش‌آموز جشن شادی با حمایت مسئول این کمیته در تالار اجتماعات مجتمع اتفاق با حضور دانش‌آموزان و معلمان هر دو مجتمع برگزار گردید. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید