انجمن کلیمیان تهران
   

کتب آموزش داستان‌های تورات و یک روز آسمانی دو ارمغان جدید در حوزه نشر کودکان یهودی

   

پاییز  1389

کتب آموزش داستان های تورات کتاب آموزش داستان‌های تورات و نوییم و کتوبیم نام کتابی است که به منظور آشنایی کودکان با تاریخ یهود و داستان‌ها و امثال و حکم آن سعی دارد با بیانی ساده بخشی از تاریخ منعکس شده در کتاب‌های مقدس یهودیان را برای کودکان بازگو نماید.
نگارش و تنظیم این کتاب از کتاب گنجینه گوهری و زندگینامه پیامبران – نوییم نوشته حاخام یهوشوع نتن الی کمک گرفته شده است.
یک روز آسمانی نام کتاب دیگری است که هم‌زمان با کتاب آموزش داستان‌های تورات به حمایت انجمن کلیمیان شیراز به چاپ رسیده است در این کتاب وظایف و فرائض روزانه یک فرد یهودی به کودکان آموزش داده می‌شود.
نکته مورد توجه در این کتاب‌ها، بخش‌های رنگ‌آمیزی مرتبط با موضوع هر فصل و داستان است که به مربیان و معلمان کمک خواهد کرد تا کودکان و نوجوانان را به بهترین شیوه با مفاهیم فرهنگی، تاریخی و دینی یهود آشنا سازد.
یک روز آسمانی و داستان‌های تورات به قلم سوزان امت‌یار و طراحی آرمین زنجیرباف و همچنین همکاری مژگان شیلیان، سارا باختری، سارینا فرزین‌پور، پرویز زرین‌کام، داریوش پاک‌نیا و پیام لاله‌زاری تهیه و منتشر شده است.
هیئت تحریریه نشریه افق بینا ضمن قدردانی و تشکر از این عزیزان، دقت‌نظر و توجه آنان را به حفظ و بقاء فرهنگ ایرانی – یهودی در میان کودکان و نوجوانان ارج می‌نهد. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید