انجمن کلیمیان تهران
   

فعالیت‌های سرای سالمندان یهودی

   

پاییز  1389

سرای سالمندان یهودیسرای سالمندان یهودی هر روز گام تازه‌ای در راه خدمت به سالخوردگان جامعه و مراجعه‌کنندگان برمی‌دارد.
هیئت امنا و پرسنل سرای سالمندان یهودی با تحمل زحمات فراوان و کمک‌های مادی و معنوی همکیشان توانسته‌اند راه گذشتگان و بانیان قبلی سرای سالمندان را ادامه دهند و هم‌چنان این مجموعه را در رتبه ممتاز درجه‌بندی سازمان بهزیستی حفظ نمایند.
در این راستا اقداماتی به جهت حفظ امنیت محوطه صورت پذیرفته که از آن جمله می‌توان به نصب دوربین مداربسته و اصلاح شیفت نگهبانی اشاره کرد.
همچنین هیئت امنای سرا به منظور بهسازی فضا و محوطه سرای سالمندان اقدام به ساخت آلاچیق، ساخت انباری، نقاشی محوطه و اخذ مجوز و نوسازی کنیسای قدیمی سرای سالمندان کرده است.
به علاوه احداث سالن اجتماعات به نام شادروان گاد نعیم از دیگر این فعالیت‌ها بوده است.
هم‌اکنون سرای سالمندان یهودی با بخش‌های مختلف فیزیوتراپی، روانشناسی، تغذیه، مددکاری و پرستاری و با به‌کارگیری پزشکان متخصص درمان سالمندان، مسئولیت پذیرایی و نگهداری 80 نفر از سالمندان جامعه را برعهده دارد و به منظور رفاه حال بیشتر سالمندان واحد دندانپزشکی در سرا احداث گردیده است و جهت رسیدگی به موقع تیم پرستاری تمام تخت‌ها به زنگ اخبار مجهز شده است و همچنین تیم پزشکی و پرستاری و نگهبانی در سه شیفت، 24 ساعته از سالخوردگان مراقبت می‌نمایند. سرای سالمندان یهودی با برگزاری جشن‌های شاد برای سالخوردگان سعی دارد کانونی آرام و شاد را برای این عزیزان ایجاد کند.
مدیریت سرای سالمندان یهودی جهت حفظ بهداشت محیط و سالمندان با ایجاد لباس‌های متحدالشکل برای آنها و برنامه‌ریزی دقیق روزانه جهت تعویض لباس‌ها، ملحفه‌ها و استحمام سالمندان، افراد موظفی را نیز به منظور پیرایش و آرایش آنها به کار گرفته است.
سالمندان یهودیهیئت تحریریه نشریه افق‌بینا به درخواست هیئت امنای سرای سالمندان یهودی از هم‌کیشان دعوت می‌نماید برای بقا و اداره هرچه بهتر این مرکز، مسئولین سرای سالمندان را از حمایت‌های مادی و معنوی خود بی‌بهره نگذارند، چرا که احترام به سالخوردگان فریضه‌ای اخلاقی است که درجای جای تربیت دینی یهودیان سفارش شده و مقام والایی در بین سنت جامعه ما ایرانیان یهودی دارد. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید