انجمن کلیمیان تهران
   

اخبار بینا 54

   

 

مهندس امید محبتی مقدم
مدیر روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران

زمستان 99

امید محبتی

 

محکومیت عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی
جامعه ایرانیان کلیمی توافق ننگین عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم جعلی و منحوس صهیونیستی را با واسطه‌گری شیطان بزرگ محکوم کرده و اعلام می‌دارد که این اقدام خائنانه‌ی جاهلانی که به تعبیر اربابانشان، گاو شیرده‌ای بیشتر نیستند، باعث فشار و ظلم مضاعف بر مظلومان خواهد شد و چیزی به غیر از بی‌آبرویی محض، برای توطئه‌گران در پی نخواهد داشت. جای تردید نیست این عمل نکوهیده، بیش از گذشته موجبات منفورتر شدن حاکمان امارات متحده و رژیم صهیونیستی را در پی خواهد داشت.
بدیهی است این اقدام مذبوحانه، تمام آزادی‌خواهان جهان را در مبارزه هر چه بیشتر برعلیه رژیم صهیونیستی و دفاع از حقوق حقه ملت فلسطین، ترغیب خواهد نمود.
روابط عمومی انجمن کلیمیان با اعلام انزجار از این توافق ننگین، تردید ندارد بزودی حق بر باطل پیروز گشته و به لطف قادر مطلق، صلحی پایدار مبنی بر عدالت و انصاف، بر ظلم و جفا غلبه خواهد نمود.

ابراز تسلیت در خصوص درگذشت شادروان دکتر ربیع هرمان مقدم
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران با قلبی اندوهگین و متاثر، درگذشت مرحوم دکتر ربی شیمعون بن اوراهام (ربیع) هرمان مقدم را به جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله‌زار (رهبر دینی کلیمیان ایران) و همسر محترمشان و همچنین سایر بازماندگان بزرگوار آن مرحوم تسلیت گفته و از قادر مطلق برای نِشاما و روح آن شادروان، علو درجات را خواستار است.

ابراز تسلیت در خصوص درگذشت جانگداز شادروان پروانه خاکشور (خالدار)
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران با اندوه فراوان، چشمانی اشکبار و تاسف لایتناهی، درگذشت ناباورانه مرحوم پروانه (کفایت) خاکشور را به بازماندگان بزرگوار و محترم ایشان، به خصوص مهندس روبرت خالدار و دکتر رامین خالدار تسلیت گفته و با قلبی متاثر و دردمند، برای نِشاما و روح آن مرحوم از قادر مطلق، علو درجات را خواستار است.
بی‌تردید روح آن بانوی گرامی اکنون از ثمره سال‌ها خیرخواهی و تربیت فرزندان صالح و زحمت‌کش قرین رحمت الهی خواهد بود.

برگزاری جلسه معارفه مدیر مجتمع آموزشی اتفاق
روز پنجشنبه مورخ ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۹، کنیسای ابریشمی شاهد برگزاری جلسه معارفه مدیر جدید مجتمع آموزشی اتفاق بود.
مسئول و اعضای کمیته علمی آموزشی، انجمن اولیا و مربیان، والدین و دانش‌آموزان مجتمع، از جمله حاضرین این جلسه بودند که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
خانم تیموری (مدیر جدید مجتمع) در این جلسه به اهداف خود برای ارتقای سطح علمی، آموزشی و پرورشی اشاره کرد.

خاطر نشان می‌سازد پیش از این، دکتر همایون سامه‌یح (رییس انجمن کلیمیان تهران)، ایلن میشاعلیان (مسئول کمیته علمی آموزشی) و موسی ثانی (خزانه‌دار) درتاریخ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹، با حضور در محل مجتمع آموزشی اتفاق، با مدیر جدید مجتمع آموزشی اتفاق دیدار و گفتگو کرده بودند.
انجمن کلیمیان تهران امیدوار است با توجه به تجربیات ارزشمندِ مدیر جدید و شکل‌گیری تعامل سازنده، شاهد ارتقای سطح علمی، آموزشی و پرورشی این مجتمع پرافتخار و پرسابقه باشیم.

کسب رتبه منتخب استان در دومین جشنواره درس‌پژوهی دوره دوم متوسطه توسط دبیر کلیمی
به نقل از سایت وزارت آموزش و پرورش، بهاره لویان دبیر کلیمی درس ریاضی مجتمع آموزشی اتفاق، در مرحله استانی دومین جشنواره درس‌پژوهی دوره دوم متوسطه، موفق به کسب رتبه منتخب استان گردید.
شایان ذکر است این دبیر افتخار آفرین کلیمی، از میان ۵۷ دبیر شرکت کننده از ۱۹ منطقه، موفق به کسب رتبه منتخب استان شده است‌.
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران کسب این موفقیت بزرگ را به دبیر افتخارآفرین و کلیه آموزگارانِ ارزشمند جامعه، تبریک و شادباش می‌گوید.

اعلام انزجار از عمل موهن نشریه شارلی ابدو
اقدام موهن و نابخردانه نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در توهین دوباره به مقدسات برادران مسلمان، یکبار دیگر نشان داد که دشمنان توحید، مجددا ارزش والای آزادی بیان را دستمایه اهداف شوم خود قرار داده و به خیال خام خود بر طبل نفاق و دودستگی بین پیروان ادیان توحیدی می‌کوبند.
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران ضمن ابراز انزجار خود از هر گونه بی‌احترامی به مقدسات مومنین، امیدوار است جهان و جهانیان با تکیه بر ارزش‌های مشترک انسانی و آموزه‌های جاودان الهی، هر چه زودتر شاهد احترام متقابل بین همه ادیان و مذاهب و صلح و دوستی مابین ابنای بشر باشد.

بازدید از مراکز آموزشی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید آموزشی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و بازگشایی مدارس، ایلن میشاعلیان و شرلین سیمانیان (مسئول و عضو کمیته علمی-آموزشی) از چند مدرسه اختصاصی کلیمیان دیدار کردند.
مجتمع‌های آموزشی روحی‌شاد، اتفاق و دبستان و دبیرستان موسی بن عمران مراکزی بودند که مورد بازدید قرار گرفتند.
سخنرانی و صحبت با مسئولین مدارس و اولیای دانش‌آموزان، از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در این بازدیدها بودند.

دیدار با دکتر حاجی میرزایی، وزیر محترم آموزش و پرورش
ساختمان وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران، دهه دوم شهریور ماه، شاهد برگزاری جلسه مشترک مابین دکتر همایون سامه‌یح (نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی و رییس انجمن کلیمیان تهران) و ایلن میشاعلیـان
(مسئول کمیته علمی-آموزشی انجمن کلیمیان) با دکتر حاجی میرزایی، وزیر محترم آموزش و پرورش بود.
در این نشست، نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از حمایت‌های وزارت آموزش و پرورش از مدارس خاص کلیمی که خود نشانگر توجه به حقوق اقلیت‌های دینی در ایران است، به خاطره خوش کلیمیان از این وزارت‌خانه در خصوص تعطیلی روز مقدس شبات اشاره کرد.
پس از ارائه گزارشی در مورد برخی از مسائل موجود مدارس کلیمی توسط مسئول کمیته علمی آموزشی انجمن کلیمیان، دکتر حاجی میرزایی از مساعدت و پیگیری امور و ارائه برخی تسهیلات در این خصوص خبر داد.

بازدید مقامات ارشد وزارت آموزش و پرورش از مجتمع‌های آموزشی روحی‌شاد و فخر‌دانش
به دنبال ملاقات نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی و مسئول کمیته علمی-آموزشی انجمن کلیمیان با وزیر محترم آموزش و پرورش، تنی چند از مقامات ارشد این وزارت‌خانه در آخرین روز از شهریور ماه ۱۳۹۹، از مجتمع‌های آموزشی روحی‌شاد و فخر‌دانش بازدید نمودند.
دکتر احمدی لاشکی (معاون پارلمانی وزارت‌خانه)، دکتر رخشانی‌مهر (معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور)، دکتر فولادوند (مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران) و دکتر شامنصوری (رییس آموزش و پرورش منطقه ۱۲ تهران) از جمله چهره‌هایی بودند که در این بازدید شرکت داشتند.
مسئولین وزارت آموزش و پرورش در این بازدید که حدود ۵ ساعت به درازا انجامید، پس از دریافت اظهارنظرهای نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی، مدیران و نمایندگان و فعالین اجتماعی انجمن کلیمیان تهران، مسائل مربوط به تمامی مدارس کلیمیان را به صورت دقیق بررسی کرده و از مساعدت‌های لازم دراین خصوص خبر دادند.
ایلن میشاعلیان (مسئول کمیته علمی-آموزشی)، هرصل گلشیرازی (عضو هیات مدیره انجمن کلیمیان)، بهادر میکائیل و امید شایان مهر (از اعضای کمیته علمی-آموزشی) به همراه مدیران، اعضای انجمن اولیا و مربیان، دبیران و برخی از اولیای دانش‌آموزان از جمله افراد دیگر حاضر در این بازدید بودند.
در ادامه تصاویر مربوطه تقدیم شما خوبان می‌شود.

ابراز تسلیت در خصوص درگذشت جانگداز شادروان جهانگیر نیسانی
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران با اندوه فراوان و تاسف لایتناهی، درگذشت مرحوم جهانگیر نیسانی، ابوی محترم سهیل نیسانی (بازرس انجمن کلیمیان تهران، عضو ستاد خیریه کورش و فعال اجتماعی) را به فرزند، بازماندگان و جامعه کلیمیان تسلیت گفته و با قلبی شکسته و دردمند، برای نِشاما و روح آن مرحوم از قادر مطلق، علو درجات را خواستار است.
بی‌تردید روح آن مرحومِ نیکوکار، بابت تربیت فرزند و فرزندانی که بخش عظیمی از زمان و انرژی خود را بدون داشتن هرگونه چشم‌داشت، معطوف به کارهای عام‌المنفعه، خیرخواهانه و ایثار به همنوعان نموده‌اند، قرین رحمت الهی خواهد بود.
هیات مدیره انجمن کلیمیان ضمن سپاس‌گزاری از کلیه زحمات فرزند نیکوکار ایشان، برای آن مرحوم رحمت الهی و برای بازماندگان محترم، صبر جمیل آرزومند است.

ابراز تسلیت در خصوص درگذشت جانگداز مادر محترم آقای فرید یاشار
روابـط عمومی انجمن کلیمیان تهران با اندوه فـراوان و تاسف لایتناهی، درگذشت مادر آقای فرید یاشار (بازرس انجمن
کلیمیان تهران و فعال اجتماعی) و همسر شادروان جلال یاشار (از خدمتگزاران جامعه) را به فرزند، بازماندگان و جامعه کلیمیان تسلیت گفته و با قلبی شکسته و دردمند، برای نِشاما و روح آن مرحوم از قادر مطلق، علو درجات را خواستار است.
نام خانوادگی «یاشار» سال‌هاست که به نیکی با خدمتگزاری به جامعه کلیمیان پیوند خورده است. بی‌تردید روح آن مرحومِ نیکوکار، بابت تربیت فرزندی که بخش عظیمی از زمان و انرژی خود را بدون داشتن هرگونه چشم‌داشت، فروتنانه و به دور از هرگونه تکبر، معطوف به کارهای عام‌المنفعه، خیرخواهانه و ایثار به همنوعان نموده‌، قرین رحمت الهی خواهد بود.
هیات مدیره انجمن کلیمیان ضمن سپاس‌گزاری از کلیه زحمات فرزند نیکوکار ایشان، برای آن مرحوم رحمت الهی و برای بازماندگان محترم، صبر جمیل آرزومند است.

افتخارآفرینی هنرمند جوان کلیمی در جشنواره ملی موسیقی جوان
《شِلُموُ عاقلیان》هنرمند برجسته و جوان کلیمی، موفق به کسب مقام سوم در بخش موسیقی دستگاهی ایرانِ چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شد.
چهاردهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با مشارکت گستردۀ استادان موسیقی کشور، توسط انجمن موسیقی ایران، با همکاری بنیاد رودکی و با حمایت دفتر موسیقی و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سه بخش «موسیقی دستگاهی ایران»، «موسیقی کلاسیک» و «موسیقی نواحی ایران» برگزار شده است.
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران با کمال مسرت، کسب این افتخار را به هنرمند بااخلاق، بااستعداد و محبوب جامعه کلیمیان اصفهان و ایران تبریک می‌گوید.

تشکر و قدردانی هیات مدیره انجمن کلیمیان تهران و هیات امنای سرای سالمندان یهودی از خیرین نیکوکار
هیات مدیره انجمن کلیمیان تهران و هیات امنای سرای سالمندان یهودی از کلیه خیرین همکیش در داخل و خارج از کشور و نیکوکاران غیر یهودی که در این چند دهه همواره پشتیبان این نهاد بوده‌اند تشکر و سپاسگزاری می‌نماید. بدیهی است بدون یاری و حمایت‌های مالی و معنوی شما عزیزان که در تمام شرایط و لحظات علی‌الخصوص در این شرایط بحرانی همه‌گیری ویروس منحوس کوید ۱۹ استمرار داشته است، ادامه فعالیت این نهاد خیریه بسیار سخت و حتی غیر ممکن می‌شد.
از همکاری‌های صمیمانه و خیرخواهانه شما نیکوکاران بسیار سپاسگزاریم و امیدواریم که این حمایت‌های مادی و معنوی شما از سرای سالمندان یهودی همچنان مستدام باشد.
برای یکایک شما بزرگواران و خانواده‌های محترم شما سلامت، سعادت، برکت و موفقیت از درگاه پروردگار خواستاریم.

ابراز تسلیت در خصوص درگذشت جانگداز شادروان جهانگیر مره‌صدق
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران با اندوه فراوان، درگذشت مرحوم جهانگیر مره‌صدق را به جامعه کلیمیان، بازماندگان محترم و به خصوص فرزند ارجمند ایشان، دکتر سیامک مره‌صدق (نماینده سابق سه دوره کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی) تسلیت گفته و با قلبی متاثر و دردمند، برای نِشاما و روح آن مرحوم از قادر مطلق، علو درجات را خواستار است.
بی‌تردید روح آن مرحوم، اکنون قرین رحمت الهی خواهد بود.
 

عرضه گوشت کاشر قرمز توسط انجمن کلیمیان تهران
احتراما به اطلاع می‌رساند به همت کمیته کشروت انجمن کلیمیان تهران، در جهت رفاه هر چه بیشتر همکیشان ارجمند و کنترل قیمت گوشت، انجمن کلیمیان تهران مبادرت به عرضه گوشت قرمز کاشر با نظارت بت‌دین، به صورت بسته‌بندیِ کاملا بهداشتی و آماده به طبخ نموده است.
افراد متقاضی خرید می‌توانند جهت ثبت‌نام هر روز به غیر از شبات (شنبه‌ها)، از ساعت ۱۰ الی ۱۷ با شماره تلفن 09381707533 تماس حاصل نمایند.
لازم به ذکر است به علت محدودیت مقدار عرضه، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام کرده باشند.

ابراز تسلیت در خصوص درگذشت شادروان هارون سعید
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران با قلبی اندوهگین، درگذشت مرحوم هارون سعید را به بازماندگان محترم به خصوص خانم‌ها لیورا و المیرا سعید، از اعضای گروه نشریه افق بینا تسلیت گفته و از قادر مطلق برای نِشاما و روح آن شادروان، علو درجات را خواستار است.

برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های متنوعِ تخصصی توسط کمیته ورزش انجمن کلیمیان تهران
کمیته ورزش انجمن کلیمیان تهران با توجه به پاندمی کرونا، عدم تحرک خانواده‌ها، شیوع چاقی و افزایش چربی خون در میان افراد جامعه، با بهره‌گیری از مشاوران مجرب و کارآزموده، قصد برگزاری برنامه‌های تخصصی و ویژه به شرح ذیل دارد:
* کاهش وزن در بزرگسالان براساس جدیدترین روش‌های علمی
* کاهش سایز کمر و دور لگن
* برنامه‌های کاهش وزن ویژه کودکان و نوجوانان با درنظر گرفتن ملاحظات رشدی
* برنامه بدنسازی ویژه نوجوانان دختر و پسر
* ارائه برنامه‌های تناسب اندام
* برنامه‌های ویژه کاهش چربی‌های خون (پروفایل لیپیدی:LDL, HDL, TG, TC )
* برنامه ویژه کاهش چربی کبد درافراد دارای کبد چرب
* توصیه‌های تغذیه‌ای در راستای کاهش وزن
* برنامه‌های ویژه افزایش وزن و تناسب اندام درافراد لاغر
* برنامه ویژه افراد سالمند و دیابتی
* برنامه‌های ویژه ورزشکاران رشته‌های مختلف در راستای بهبود آمادگی جسمانی و عملکرد بدنی
* برنامه‌های ویژه اصلاح ناهنجاری‌های بدنی (قوز یا کایفوز سینه‌ای و گودی کمر یا لوردوز)
* ارزیابی و استعدادیابی مختلفِ ورزشیِ نوجوانانِ دختر و پسر براساس استانداردهای استعدادیابی.
خاطر نشان می‌سازد تمامی برنامه‌ها به صورت تخصصی و همراه با مشاوره، زیر نظر متخصص فیزیولوژی ورزشی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌گردد.
جلسه اول شامل ارزیابی و تجویز برنامه مقدماتی و آشنایی با حرکات می‌باشد.
با عنایت به محدود بودن ظرفیت پذیرش، علاقمندان می‌توانند جهت تعیین وقت مشاوره با شماره تلفن 09188435190 (آقای بیگی) تماس حاصل نمایند.
محلِ جلسه مشاوره، سالن ورزشی شادروان ژانت کهن‌صدق در ساختمان سرابندی (یوسف‌آباد) می‌باشد.

ابراز تسلیت در خصوص درگذشت شادروان بنیامین الف‌امیدی
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران با قلبی اندوهگین، درگذشت مرحوم بنیامین الف‌امیدی را به خانواده و بازماندگان محترم تسلیت گفته و از قادر مطلق برای نِشاما و روح آن شادروان، علو درجات را خواستار است.

موفقیت درخشان هیلیت نقره‌ئیان در کاراته
هیلیت نقره‌ئیان صدر هیئت رئیسه کیو کوشین کاراته ایران موفق به کسب کمربند مشکی دان 3 شد. ضمن تبریک به خانم نقره‌ئیان موفقیت روزافزون ایشان را از خداوند متعال خواهانیم.
نقره ئیان
مراسم گردهمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور پیروان ادیان توحیدی برگزار شد
به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ظهر روز دوشنبه 12 بهمن ماه 1399 مراسم گردهمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیروان ادیان توحیدی در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
در این مراسم دکتر همایون سامه‌یح نجف‌آبادی رئیس انجمن و نماینده‌ی مجلس و جناب حاخام یونس حمامی لاله‌زار رهبر دینی کلیمیان حضور داشتند.

دکتر همایون سامه یح نجف آبادی پیروان ادیان توحیدی  22 بهمن


شهدای ادیان توحیدیپانزدهمین مراسم عطرافشانی و گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی برگزار شد
پانزدهمین مراسم عطرافشانی مزار شهدای ادیان توحیدی به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، روز پنجشنبه 16 بهمن ماه 1399 در آرامستان کلیمیان تهران (بهشتیه) برگزار شد. در این مراسم مسئولان کشوری و مقامات مذهبی ادیان توحیدی (آشوری، ارمنی، زرتشتی و کلیمی) حضور داشتند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید سردار یعقوب سلیمانی در این مراسم گفت: شهدای ادیان توحیدی نقش مهمی در انقلاب و دفاع مقدس دارند و باید قدردان آن باشیم. این برنامه‌ها همه ساله، با هدف گرامیداشت ایثار و از خودگذشتگی شهدا برگزار می‌شود.
در پایان با اهدای لوح تقدیر از خانواده شهدای ادیان توحیدی تقدیر شد.


برگزاری مراسم یادبود شهدای ارمنی در اصفهان با حضور پیروان ادیان الهی

مراسم یادبود و غبارروبی یادمان شهدای ارامنه اصفهان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، پنجشنبه 16 بهمن ماه با حضور نمایندگان ادیان توحیدی کلیمیان و زرتشتیان و آشوریان در آرامگاه ارمنیان اصفهان برگزار گردید.
در این مراسم بیژن خاکشور عضو هیئت مدیره انجمن کلیمیان اصفهان شرکت داشت.

پیروان ادیان توحیدی شیراز با آرمان‌های شهدا تجدید پیمان کردند
نمایندگان کلیمیان، ارمنیان و زرتشتیان ساکن شیراز عصر پنجشنبه 16 بهمن ماه 1399 در آیین پاسداشت مقام شهدا و خانواده ایثارگران شرکت کردند. در این مراسم که در گلزار شهدای گمنام در تنگه الله اکبر شیراز برگزار شد امیر سالاری رئیس انجمن کلیمیان شیراز حضور داشت.

برگزاری جشن صبر و شکر ادیان در کنیسای حییم تهران
به مناسبت دهه مبارک فجر سه‌شنبه 21 بهمن 1399، معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری مشاور دینی در کنیسای حییم با حضور بزرگان و نمایندگان ادیان توحیدی اقدام به برگزاری جشن شکرگزاری نمودند.
در این مراسم، دعا به روح پرفتوح حضرت امام خمینی (س)، همه‌ی شهدا و شکرگزاری و طلب شفا برای همه‌ی بیماران از جمله موارد مورد تاکید در این مراسم عبادی بود. 
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید