انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

رامين كهن 

   

اندازه نوشتار:

 ارديبهشت 84
 

ramin_kohan-رامین کهن علاقه و پشتكار رامين كهن قابل تقدير و ستايش است. دو نوشته از چهار نوشته مذكور «هامون»، «ناصر طرب» و «رقاصه شهر» داستان‏‏هاي كوتاه، «زباله ‏هاي كاغذي» نمايشنامه‏اي است كه براي اجرا صحنه‏اي تنظيم شده است. هر سه نوشته داستاني تصوير موقعيت زندگي قهرمانان قصه در شرايط دشوار و استثنايي است، توجه رامين به دردهاي اجتماع و عكس‏العمل ‏هاي فردي در مقابل مشكلات در هر دو داستان قابل توجه است.

در نمايشنامه زباله ‏هاي كاغذي نويسنده با درك موقعيت نمايشي سعي مي‏كند به طنز لااقل در اجراي راديوئي نزديك شود مجموعه زباله‏ هاي كاغذي كه شامل سه نمايشنامه «زباله‏ هاي كاغذي»، «پيف پاف» و «قاب عكس خالي» است و يك نمايشنامه آن «پيف پاف» در سازمان دانشجويان يهود ايران اجرا شده است، نگاهي انتقادي به مناسبات حاكم جامعه دارد.

البته رامين كهن تازه شروع كرده و راه درازي در پيش دارد كه هم بخواند و هم بنويسد، اما او را مي‏توان به عنوان يك الگوي خوب به جوانان يهودي معرفي كرد و برايش موفقيت‏هاي فراوان آرزو نمود.

از سابقه اجرايي اين جوان هنرمند مي‏توان: نمايش كودك جنگل پرماجرا (صحنه)، جنگ كور (صحنه)، اعدامي‏ها (تئاتر ميداني «خياباني»)، اجراي نمايش عروسكي هدف آموزشي براي مهدكودك‏ها و مراكز توانبخشي، اجراي زنده ويلن در راديو كرج به مناسبت رحلت امام را نام برد. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید