انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

برگزاری دهه فجر انقلاب اسلامی 

   

اندازه نوشتار:
بهمن 92
 

مراسم دعا و نیایش و نمایشگاه عکس در محل کنیسا یوسف آباد (10 بهمن 1392)به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کمیته فرهنگی انجمن کلیمیان تهران با همکاری مشترک نهادها و سازمان های کلیمیان طی برنامه ویژه ای به شرح ذیل دهه مبارک فجر را گرامی داشتند.
* مراسم دعا و نیایش و نمایشگاه عکس در محل کنیسا یوسف آباد (10 بهمن 1392) .
در این گردهمایی جمعی از همکیشان ما با حضور پر شکوه خود همراه با قرائت «مزامیر داوود» و دعا و نیایش برای رهبر معظم انقلاب و مسئولین محترم جمهوری اسلامی آرزوی سلامتی نمودند. در این مراسم که جناب آقای دکتر زارع معاونت محترم مشاور رئیس جمهور در امور اقلیت های دینی و جناب آقای مشیری معاونت محترم پژوهشی اداره کل بنیاد شهید حضور داشتند، آقای دکترکهن صدق (مسئول ستاد دهه فجر کلیمیان) طی بیاناتی با ذکر یاد و خاطره شهدای کلیمی در 17 شهریور ، 13 آبان و 22 بهمن 1357 و نیز رشادت و ایثارگری جوانان کلیمی در جبهه های نبرد، بر نقش کلیمیان در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از میهن عزیزمان تأکید نمودند. در ادامه جناب آقای
دکتر مره صدق (نماینده محترم کلیمیان در مجلس شورای اسلامی) و جناب حاخام دکتر حمامی لاله زار ضمن گرامیداشت پیروزی انقلاب، از یاری و مساعدت اخیر دولت محترم جمهوری اسلامی ایران در خصوص حل پاره ای ازمشکلات جامعه کلیمی قدردانی نمودند.
همچنین در این گردهمایی از عکس های شهدای کلیمی و تصاویر تاریخی از مشارکت کلیمیان در انقلاب اسلامی و جبهه های نبرد حق علیه باطل، و نقش بیمارستان دکتر سپیر (بزرگترین نهاد خیریه جامعه کلیمیان ) در امداد و یاری به مجروحین انقلاب و جنگ تحمیلی بازدید به عمل آمد که مورد توجه عموم قرار گرفت.
* سخنرانی جناب آقای دکتر مره صدق در محل کتابخانه مرکزی انجمن کلیمیان تهران (7 بهمن 1392) .
* اجرای موسیقی اصیل سنتی با هنرمندی جوانان کلیمی، دکلمه، شعر توسط سازمان بانوان و دوشیزگان کلیمی (16 بهمن 1392).
* برگزاری شب شعر و اجرای موسیقی و ایراد سخنرانی در گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی توسط کانون فرهنگی، هنری، اجتماعی کلیمیان ایران (19 بهمن 1392).
* درمان رایگان بیماران سرپایی در محل بیمارستان دکتر سپیر (22 بهمن 1392).
* برگزاری مسابقات فرهنگی، شعر و سرود و نمایشگاه عکس در مدارس تحت پوشش انجمن کلیمیان تهران.
* بازدید از سرای سالمندان یهود و مهدکودک‌های یلدا 1 و 2 توسط اعضای سازمان بانوان و دوشیزگان یهود تهران.
* جشن انقلاب : تقدیر از افتخارآفرینان و
پذیرفته شدگان دانشگاه های سراسر کشور و معرفی رتبه-های برتر و نخبگان علمی به مناسبت دهه مبارک فجر توسط سازمان دانشجویان یهود تهران (23 بهمن 1392) .
* شرکت هنرمندان گروه کرال جامعه کلیمی در جشنواره موسیقی فجر.
* مهمانی لاله ها : شرکت در مراسم تجلیل از شهدای اقلیت های دینی در آرامگاه ارامنه تهران باحضور رهبران دینی ، مقامات محترم بنیاد شهید و جمعی از فعالان اجتماعی جامعه کلیمی و سایر ادیان توحیدی.
مهمانی لاله ها  حضور اقلیتهای کلیمی در مراسم تجلیل از شهدای انقلاب در رضوان ارامنه
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید