انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

گزارش کمیته املاک 

   

اندازه نوشتار:
مهندس شاهين آشوري

تیر93
 

کمیته املاک انجمن کلیمیان تهران یکی از بخش های اساسی انجمن بوده که وظایف سنگین و حساسی را در این انجمن عهده دار می‌باشد و طبق اساسنامه، مسئولیت‌های بسیاری از جمله حفظ و حراست اموال غیر منقول، اقامه دعوی و طرح شکایت حقوقی در محاکم صالحه و تعقیب و پیگیری آنها تا اخذ نتیجه و پیگیری امور ثبتی و مالیاتی در کلیه مراجع قانونی و همچنین امکان سنجی، تهیه طرح و انجام مذاکرات لازم با شرکت های مشاوره و پیمانکار جهت ساخت یا ترمیم املاک تحت مالکیت انجمن به عهده این بخش قرارداده شده است.
در این راستا کمیته املاک انجمن کلیمیان تهران در این هیئت مدیره از مورخ 15/2/90 به ریاست مهندس آشوری مشغول به فعالیت جهت پیگیری و انجام امور محوله بوده و با وجود مشکلات و معضلات بسیار توانسته است کارنامه قابل قبولی از خود به جای بگذارد و با استفاده و همکاری افتخاری افراد متخصص و واجد شرایط و معتمدین جامعه نسبت به پیشبرد اهداف اساسنامه و تامین منافع جامعه کلیمی فعالیت نموده است. حضور ریاست انجمن کلیمیان و خزانه دار محترم در جلسات کمیته املاک و همکاری فراوان ایشان در پیشبرد اهداف کمیته املاک بسیار موثر بوده است.
جلسات کمیته املاک در روزهای پنجشنبه هر هفته در محل کمیته املاک تشکیل و مسائل حقوقی و مشکلات ترمیم و ساخت و ساز املاک تحت مالکیت این انجمن بررسی و حل و فصل می‌گردد. تعداد جلسات از تاریخ 16/3/92 تا 28/12/92 بالغ بر 35 جلسه بوده است.
فعالیت‌های صورت گرفته توسط کمیته املاک در سال گذشته به شرح زیر می‌باشد :
 بازدید از شهرستان های گلپایگان و خوانسار با حضور اعضای کمیته املاک و وکلای انجمن جهت پیگیری پرونده املاک و حضور در ادارات ثبت و شهرداری و مذاکره با روسای آنها.
 بازدیدهای متعدد از شهر همدان و پیگیری و رفع مشکلات حقوقی و رفع تعرض از املاک جامعه کلیمی در آن منطقه و مذاکره با وکلای زبر دست.
 حضور مکرر در شهر اصفهان و پیگیری مشکلات املاک جامعه کلیمیان اصفهان و مشاوره با وکلای انجمن در جهت رفع تعرضات موجود از املاک مذکور و نظارت بر ساخت مجتمع کلیمیان اصفهان به صورت مستقیم و بازدید از مراحل انجام کار توسط نمایندگان هیئت مدیره و کمیته املاک انجمن کلیمیان تهران و برگزاری جلسات متعدد با اعضای هیات مدیره انجمن کلیمیان اصفهان.
 بازدید از شهر کاشان و املاک جامعه کلیمیان در آن منطقه و عقد قرارداد با وکیل زبردست در خصوص احقاق حقوق قسمت بزرگی از گورستان جامعه کلیمی-های کاشان.
 پیگیری و رفع مشکلات حقوقی املاک جامعه کلیمی در شهرهای خرمشهر و آبادان.
 پیگیری در خصوص تغییر کاربری تعرفه‌های آب و برق و گاز اماکن مذهبی که به اشتباه مسکونی و یا تجاری عنوان گردیده بود.
 اخذ و وصول اجاره و تمدید قرارداد‌های اجاره با مستاجرین املاک متعلق به انجمن کلیمیان تهران و به روز نمودن این قراردادها و افزایش اجاره بها تا 50% نسبت به گذشته.
 اخذ مجوز و تمدید جواز ساخت مجتمع ورزشی فرهنگی کلیمیان تهران در شیخ بهایی بعد از حدود 2 سال پیگیری مستمر و مساعدت هیئت مدیره محترم انجمن کلیمیان تهران.
 آغاز فعالیت ساختمانی در زمین مجتمع ورزشی فرهنگی مطابق نقشه جدید ساختمانی و اخذ مصوبه هیئت مدیره انجمن جهت ساخت این مجتمع توسط انجمن کلیمیان تهران و فعالیت این کمیته در این راستا.
 تکمیل و بازسازی ساختمان تالار محبان و آماده
بهره برداری نمودن این مجتمع با معماری داخلی جدید.
 بررسی و پیگیری حقوقی جهت املاک اطراف سرای سالمندان و حضور در ادارات مربوط جهت اعلام مالکیت پلاک های متعلق به این انجمن.
 پاکسازی و بازسازی در قسمت زیر زمین کنیسای کهن.
 بازسازی و سرامیک کاری بخشی از دیوار راهرو ستاد خیریه کورش.
 پاکسازی و تعمیر درب های حمام کشوری جهت جلوگیری از تعرض افراد به داخل آن.
 بازسازی ملک متعلق به انجمن کلیمیان در میدان ولیعصر کوچه مینو.
 ترمیم وگچکاری سقف-های سالن مهد کودک یلدا 2 .
 ترمیم و اصلاح سیستم فاضلاب سالن بدن سازی ساختمان سرابندی.
 تعمیر وبازسازی کلاس-های درس مدرسه فخرآباد دخترانه از جمله تخریب سقف ها به طور کامل و ساخت مجدد آن و تعمیر دیوارها، ایزوگام، نقاشی کامل، نصب سایبان روی دستشویی‌ها، سیم کشی کامل کلاس ها و سیستم لوله کشی آنها .
 ترمیم ایزوگام مدرسه اتفاق و تعمیر و تعویض کلیه ناودان ها و نصب ایزوگام بر روی بالکن‌های سمت حیاط.
 ترمیــم و تعــویض دودکش‌های موتورخانه ساختمان کورش.
 ایزوگام و انجام امور بنایی در خانه جوانان و نصب حفاظ ورودی.
 بازسازی و نقاشی مدرسه موسی بن عمران.
موارد ذکر شده، گوشه‌ای از فعالیت این کمیته در طی سال گذشته بوده که امید است مورد قبول جامعه کلیمیان ایران قرار گرفته باشد.

با امید آن که این کمیته همچنان با یاری خداوند و تلاش در همفکری از اعضای جامعه کلیمیان ایران در جهت استفاده بهینه و مفید و کارآمد برای جامعه ایرانیان کلیمی، اقدامات مفیدی را به ثمر رسانیده و همت در جهت تداوم آنها به نفع جامعه کلیمیان نموده و به این وظیفه مهم جامه ی عمل بپوشاند. 
 

 

 

 


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید