انجمن کلیمیان تهران
   

گزارش کمیته فرهنگی

   

دکتر سلیمان کهن صدق

تیر93
 

1 - کمیته فرهنگی ضمن تقدیر و تشکر از وزیر محترم آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران و امور اقلیت های دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص حل مشکلات مدارس کلیمی که همواره نهایت سعی و تلاش خود را جهت پیشبرد و اجرای تکالیف شرعی و فرائض دینی کلیمیان به کار بسته اند و مدافع حقوق اقلیت های دینی بوده اند، از خداوند منان برای همگی مسئولین محترم آرزوی سلامت و موفقیت می نماید.

2- تلاش و پیگیری مداوم جهت اخذ مجوز چاپ «فرهنگ لغات فارسی - عبری حییم» که به یاری الهی به زودی از چاپ خارج خواهد شد.
3- تقدیر و تجلیل از دبیران عبری همزمان با جشن شاووعوت و هفته معلم.
در این مراسم با اشاره به مقام والای ایشان بر نقش ویژه آنان در آموزش و حفظ فرهنگ یهود در بین کودکان و نوجوانان تأکید گردید و همچنین به پاس فعالیت ها و زحمات دلسوزانه این عزیزان هدایایی به رسم یادبود از طرف انجمن کلیمیان تهران به ایشان تقدیم گردید و نیز در خاتمه، جناب آقای قدوسی که بیش از 50 سال مسئولیت تدریس و امور مذهبی جامعه کلیمیان در استان های غرب کشور (کردستان و کرمانشاه) را به عهده دارند به عنوان یکی از دبیران نمونه معرفی گردید و از ایشان تجلیل به عمل آمد.

4- تکثیر مجدد تورا (بدون نقطه) جهت آموزش علاقمندان.
5- خریداری300 کتاب جدید با عناوین مختلف جهت کتابخانه انجمن کلیمیان تهران.

6- تداوم طرح ساماندهی چهارچوب آموزشی تعلیمات دینی در مدارس و نظارت بر نحوه تدریس تعلیمات دینی دانش آموزان.
اعضای کمیته فرهنگی در طی چند نوبت بازدید از کلیه مدارس تحت پوشش انجمن کلیمیان تهران، میزان بازدهی و عملکرد تدریس دبیران محترم را مورد بررسی قرار داده که خوشبختانه با مشاهده پیشرفت های قابل قبول، نتیجه طرح آموزشی مزبور رضایت بخش تلقی می گردد.

7- تداوم کلاس های آموزشی فوق برنامه کامپیوتر در سطح مدارس با همکاری مدیران محترم مدارس و دبیران مجرب و با سابقه.

8- برگزاری کلاس‌های کمک آموزشی و فوق برنامه در مدارس با حمایت مالی انجمن کلیمیان تهران.

9- تخصیص بودجه بسیار بالایی جهت مدارس کلیمی.

10- معاینات پزشکی و دندانپزشکی دانش آموزان مدارس.

11- برقراری جلسات مداوم با مدیران مدارس و مسئولین کمیته فرهنگی و ریاست انجمن کلیمیان.

12- برقراری جلسات متعدد با مسئولین آموزش و پرورش برای ارتقاء مدارس کلیمی.

13- دیدار مسئولین انجمن کلیمیان با وزیر محترم آموزش و پرورش آقای دکتر فانی و همچنین با مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران جهت قدردانی از مساعدت ایشان.

14- هماهنگی و شرکت فعال با حضور نمایندگان و فعالان اجتماعی جامعه کلیمی در مراسم دهه فجر و برگزاری مراسم ویژه به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی.

15- شرکت هیئتی از مدیران ارشد و چهره های فرهیخته فرهنگی جامعه کلیمی در هفتمین نشست از سلسله نشست های فرهنگی پیروان ادیان توحیدی تحت عنوان
«ارزیابی ارتباط فرهنگی بین هموطنان پیرو ادیان توحیدی و
راه های توسعه و تعمیق آن ».

16- برپایی نمایشگاه عکس از شهدای کلیمی و مشارکت جامعه کلیمیان در انقلاب اسلامی و هشت سال نبرد و دفاع مقدس، در محل کنیسای یوسف آباد و مجتمع اتفاق طی مراسم ویژه دهه فجر و نیز در مراسم تجلیل از شهدای اقلیت های دینی (تحت عنوان مهمانی لاله ها) در محل آرامگاه ارامنه.

17- برگزاری تجمع باشکوه کلیمیان تهران در مقابل مقر سازمان ملل در تهران در جهت حمایت جامعه از سیاست های رهبری و دولت در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای.

18- شرکت کارشناسان مذهبی
این انجمن (حاخام دکتر حمامی لاله زار) در جلسات مختلف
ارگان ها و وزارتخانه ها از جمله نشست وزارت دادگستری و نشست با حجت الاسلام یونسی «دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت ها و اقوام» و مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

19- حضور فعال جامعه کلیمی در نمایشگاه بین المللی کتاب ، تحت مدیریت کمیته فرهنگی، با همکاری جوانان فعال و کارشناسان مذهبی در محل غرفه انجمن کلیمیان تهران.

- انتشار مجدد نشریه بینا :
نشریه بینا پس از مدتی توقف دوباره منتشر می گردد. که در این راستا باید از زحمات دفتر کمیته فرهنگی ، هیئت تحریریه و دیگر دوستانی که در جمع آوری و چاپ این نشریه فعالیت دارند تشکر نماییم.
در نهایت از آقایان: دکتر رامین لاله پور ، دکتر فرزین فرنوشی، جناب حاخام دکتر یونس حمامی-لاله زار، مهندس روبرت خالدار، مهندس آرش آبایی و آقای شهاب شهامی فر به عنوان فعالان این کمیته تشکر وافر به عمل می آوریم. 
 

 

 

 


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید