انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

نطق میان دستور دکتر سیامک مره صدق نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی 

   

اندازه نوشتار:
آبان 92
دکتر سیامک مره صدق

 

به نام خداوند بخشنده مهربان

آقای دکتر سیامک مره صدق، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در تاریخ 29/8/92 نطق میان دستور داشته اند که گزیده ی آن خدمتتان ارائه می گردد.
عرض سلام و احترام دارم به روان، یاد و خاطره بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی و سلام دارم به پیشگاه رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران و با سلام به ارواح پاک تمامی شهدای موحد تاریخ به ویژه شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس.
با پیشرفت روزافزون ملت قهرمان ایران در تمام زمینه های اقتصادی، علم، دانش و سیاسی، دشمنان ملت ایران امروزه اقدام به وضع تحریم های غیرانسانی در مورد مردم ایران کرده اند. این تحریم های کور ضد انسانی که حتی زمینه هایی مانند دارو و تجهیزات پزشکی را هم برخلاف ادعای حقوق بشری استکبار شامل شده است. به صورت مستقیم یا غیرمستقیم نه تنها باعث کاهش انگیزه مقاومت در مردم قهرمان ایران نشده، بلکه باعث اتحاد و بهم فشردگی بیشتر صفوف ملت ایران نیز شده است. از سوی دیگر دشمن با ادعاهای غیرقابل قبول که اکثراً توسط کشورهای خون آشامی مانند کانادا مطرح می شود که خود سابقه طولانی در رفتار ضد حقوق بشری با بومیان خویش دارد، ادعاهای بی معنایی را راجع به کشور عزیزمان مطرح می-کنند که مورد قبول هیچ فرد آگاهی نخواهد بود.
دشمنان ملت ایران آن چنان نسبت به همه آزادی خواهان جهان کینه دارند که مدتی است که جنایات غیرانسانی مانند واقعه روز گذشته در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت از سوی آنان رخ می دهد. بدون شک دست آمریکا و اسرائیل از آستین تروریسم کور درآمده و در ایجاد این فاجعه نقش داشته است.
از سوی دیگر لازم است هفته بسیج که نشان مقاومت ایثارگرانه ملت قهرمان ایران در برابر دشمنان است را گرامی داشته و از خداوند توفیق بیشتر بسیجیان در دفاع از آرمان های انقلاب و سرزمین مقدس ایران را خواستار شویم.
ما ایرانیان یهودی به عنوان بخشی از ملت ایران و با سابقه حدود 30 قرن همزیستی با سایر اقشار ملت موحد ایران، همراهی و همگامی خود با ملت موحد ایران در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را اعلام
می کنیم.
ما با افتخار به فتوای تاریخی مقام معظم رهبری در ممنوعیت تولید، نگاهداری و استفاده از سلاح های کشتار جمعی، هسته ای، میکروبی و شیمیایی بر حقوق غیرقابل بحث ملت شریف ایران در استفاده صلح آمیز از تمامی اشکال انرژی پافشاری می کنیم. ما اعتقاد داریم که فتوای تاریخی مقام معظم رهبری به تنهایی می تواند مبنای جدیدی برای برقراری روابط جهانی در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته-ای باشد.
ما ایرانیان یهودی حمایت کامل خود از تیم مذاکره کننده ایرانی در گفتگوهای (1+5) را اعلام می کنیم و به طرف مقابل توصیه می کنیم از فرصت ایجاد شده به علت نرمش قهرمانانه ملت ایران به فرمان مقام معظم رهبری حداکثر استفاده را نموده و با توجه به این که حافظه تاریخی ملت قهرمان ایران از رفتار غیردوستانه برخی از کشورهای غربی نگرش مثبتی به آنان ندارد، اولین اقدام عملی در جهت پیشرفت گفتگوها و اعتمادسازی باید از سوی آنان انجام شود.
نرمش قهرمانانه ملت ایران نه از موضع ضعف، که عین قدرت است و نهایت توانمندی بوده و تمام کسانی که فکر تهاجم به ایران را در سر
می پرورانند باید از سرنوشت صدام عبرت بگیرند.
با توجه به اینکه ملت شریف ایران در دفاع مقدس و هنگامی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هنوز نهال نوپایی بود و صدام مورد حمایت بلوک کمونیزم و امپریالیزم بود توانمندی خود را به جهانیان ثابت کرد، مطمئناً امروزه توان مقاومتی چندین برابر آن از این ملت خواهند دید.
ما ایرانیان یهودی دخالت های کینه توزانه، گستاخانه، جنگ طلبانه و دور از واقعیت آقای نتانیاهو را محکوم کرده و متذکر می شویم که نه وی و نه هیچ بیگانه دیگری حق مداخله در امور داخلی ایران را ندارد.
آقای نتانیاهو با سابقه طولانی جنایتکاری، اشغالگری، تهاجم، توحش و آدم کشی در سطحی نیست که بتواند راجع به شرایط داخلی ایران یا صلح جهانی یا روابط ملت موحد ایران با سایر کشورهای جهانی اظهار نظر کند. اگر چه رفتار و گفتار نتانیاهوی اشغالگر چندان جای تعجب ندارد، اما ما ایرانیان یهودی از رفتار غیرقابل درک برخی از کشورها مانند فرانسه که منافع ملی خود را قربانی منافع اسرائیل و صهیونیزم کرده اند تعجب می کنیم.
در شرایطی که بحران اقتصادی اروپا، نیاز کشورهای (1+5) به ویژه فرانسه را به ایران بیش از پیش برایشان حیاتی کرده، رفتار برخی از اعضای (1+5) در چهارچوب منافع ملی خودشان هم قابل قبول نیست.
در پایان با تشکر از توجه ویژه مسئولان نظام جمهوری اسلامی به مشکلات اقلیت های دینی به ویژه اقدامات اخیر در حل برخی از مشکلات ایرانیان غیرمسلمان موحد در رابطه با استخدام و حقوق شهروندی از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و ریاست محترم قوه قضائیه درخواست پیگیری درخواست
اقلیت های دینی در رابطه با تفسیر قانون (881) مکرر مدنی را داریم. سلام علیکم. 

 

 


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید