انجمن کلیمیان تهران
   

حضور جامعه کلیمیان در راهپیمایی روز قدس

   

مرداد93  


 

حضور جامعه کلیمیان در راهپیمایی روز قدس
جامعه کلیمیان تهران، همگام و همراه با ملت ایران، بار دیگر با شرکت در راهپیمایی روز قدس، رفتارهای غیرانسانی و حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را محکوم نمودند.
در این راهپیمایی، ده‌ها تن از فعالان جامعه کلیمی، متشکل از هیئت مدیره انجمن کلیمیان تهران، هیئت مدیره بیمارستان دکتر سپیر، مسئولین سازمان‌های جوانان، نهادهای فرهنگی، سازمان بانوان و کانون فرهنگی هنری و سایر ارگان‌های وابسته، صبح روز جمعه 3 مرداد ماه 93 از محل کنیسای ابریشمی واقع در خیابان فلسطین به طرف دانشگاه تهران حرکت نمودند و جوانان کلیمی با حمل پلاکاردی ضمن اعلام همبستگی با ملت ایران در دفاع از مردم مظلوم غزه، جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم نمودند. همچنین حضور خبرنگاران و مصاحبه با چند تن از مسئولین جامعه و افراد مختلف، بیش از سال‌های گذشته بسیار مورد توجه عموم قرار گرفت.
در طی مسیر، ریاست انجمن کلیمیان، ریاست هیئت مدیره بیمارستان دکتر سپیر و ریاست کانون فرهنگی هنری کلیمیان به جایگاه پخش زنده شبکه 3 سیما در تقاطع وصال به طالقانی دعوت شدند. سپس دکتر همایون سامیح، ضمن محکومیت جنایات ارتش اسرائیل در یک جنگ نابرابر علیه غیرنظامیان مظلوم در غزه، خواستار رفع سکوت مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر شد.
در ادامه دکتر سلیمان کهن‌صدق با اشاره به سخنان طلایی حضرت امام (ره) مبنی بر جدایی جامعه یهود از صهیونیست، یادآوری نمودند: صهیونیست یک حزب سیاسی است که هیچگونه ارتباطی با یهودیت و دین یهود ندارد و متأسفانه صهیونیست‌ها جهت رسیدن به مقاصد شوم استکبار جهانی، در پشت پرده دین و با سؤاستفاده از آرمان‌های مقدس دین یهود، اقدام به رفتارهایی می‌نمایند که با اساسی‌ترین قوانین اخلاقی و الهی شریعت حضرت موسی کلیم‌اله و سایر ادیان توحیدی تناقض دارد. همچنین ایشان با محکوم نمودن حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی و درمانی در غزه، بیان نمود:
بیمارستان خیریه دکتر سپیر آمادگی خود را برای پذیرش و درمان مجروحان فلسطینی و نیز ارسال خدمات پزشکی بهداشتی و دارویی به مردم مظلوم غزه اعلام می‌نماید.

سپس آقای ابراهیم سعیدیان (آریا) ریاست کانون فرهنگی هنری کلیمیان تهران، استاد سخن و شاعر نامی یهود ایران در اشاره به حوادث اخیر، با بیانی شیوا و پراحساس، قطعه شعری زیبا بدین مضمون سرودند :
 

آریا بر لوح افکارش نوشت
جنگ ممنوع است و کُشتن کار زشت
دوست باید داشت همنوعان خویش
تا رَهانی از پلیدی، جان خویش

 

 

 


 

 


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید