انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

مراسم شکر گزاری به مناسبت سلامتی رهبر معظم انقلاب 

   

اندازه نوشتار:
20 مهر  93
فرید مبصر

 

دعا برای رهبر انقلاب توسط کلیمیانمراسم شکر گزاری به مناسبت سلامتی رهبر معظم انقلاب
طبق سنت هر ساله کلیمیان ایران در ابتدای سال نو، مراسم عبادی ویژه ای جهت سلامتی و دعای خیر دولت مردان میهن اسلامی برگزار می شود.
مراسمی که دعای خیری است برای مقامات دولتی برای بودنشان،برقرای نظم و امنیت، سلامتی، موفقیت در ادارة کشور و دورشدن دشمنان و بدخواهان از این خاک مقدس.
اما امسال مراسم متفاوتی در کنیساهای کلیمیان برگزار شد. با توجه به خبر ناگوار کسالت رهبر فرزانه میهن اسلامی و غصه دار شدن ملت ایران، کلیمیان هم به همراه سایر هموطنان خود دست دعا به سوی آسمان بلند کرده، انجمن کلیمیان تهران نیز خود را موظف دید تا مراسمی ویژه ای در کنیساهای تهران جهت سلامتی رهبر فرزانه مسلمین جهان برگزار کند.
بامداد روز پنجشنبه، کنیسای ابریشمی روز متفاوتی تجربه می کرد .درکنار نماز گزاران این کنیسا تعدای از شخصیت های جامعه کلیمی هم حضور داشتند.
دکتر مره صدق نمایندة ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی، دکتر همایون سامیح نجف آبادی رئیس انجمن کلیمیان تهران همراه با هئیت مدیره انجمن، ریاست سرای سالمندان یهودی، ریاست بیمارستان خیریة دکتر سپیر، خاخام دکتر یونس حمامی لاله زار، تنها تعدادی از حاضرین این مراسم بودند و البته زینت بخش مهمانان مراسم مقامات دولتی بودند.که از مهمترین آنها دکتر زارع معاون دستیار ویژه رئیس جمهور درامور اقوام و اقلیت های دینی کشور را می توان نام برد.
مراسم در ساعت 5 صبح آغاز شد در ابتدای این مراسم عبادی که سلیخوت نام دارد و قبل از سال نوی عبری برگزار می شود دعا هایی برای بخشایش گناهان و توبه به درگاه خالق، خوانده می شود و با قلبی شکسته از خد-اوند طلب رحمت می کنند و بعد از آن نماز صبح آغاز می شود و بعد از خواندن چند دعا که حدوداً 40 دقیقه طول می کشد تورات را از محراب بیرون می آورند و قسمت هایی از آنرا قرائت می کنند . بعداز قرائت تورات جناب خاخام یونس حمامی سخنرانی مذهبی داشتند که در آن به این نکته اشاره کردند که یهودیان موظف هستند همواره برای سلامتی رهبر فرزانه و گردانندگان این نظام مقدس دعای خیر کنند .که اگر این افراد نباشند مردم نمی توانند به راحتی زندگی کنند . در این جلسه از به اشتراکات دین مبین اسلام و یهودیت هم اشاراتی شد و گفتند که یهودیان ایران دارای این سعادت هستند که در کشوری زندگی می کنند که نظام حاکم بر آن یک نظام توحیدی است و مردم این مملکت خواستار نظامی هستند که به ارزشهای دینی احترام می گذارد. و بعد از این سخنرانی نمازگزاران دعاهایی برای سلامتی رهبر فرزانه مسلمین جهان خواندند و از خد-اوند بزرگ طول عمر و سلامتی رهبر فرزانه و و دور بودن ایشان از هرگونه ناراحتی و رنجشی را از درگاه حق خواستار شدند . در ادامة این مراسم قسمت های باقیمانده از نماز صبح خوانده شد و بعد به نیت سلامتی و شکر گذاری از سلامتی رهبر فرزانه مسلمین جهان صبحانه ای به نمازگزاران و مستمندان داده شد. در این مراسم شاهد حضور چند نسل متفاوت از هر خانواده ای بودیم بطوری که پدر بزرگ به همراه فرزندان و نوه هایش برای شکر گذاری از سلامتی رهبر فرزانه نظام مقدس جمهوری اسلامی دست به دعا بلند کرده بود. اتمام این مراسم حدود ساعت 9 صبح بود .بعد از صبحانه نیز مجدد برای سلامتی رهبر فرزانه مسلمین جهان دعاهایی خوانده شد.
لازم به ذکر است این مراسم همزمان در چند کنیسا شهر تهران انجام شد و تعداد زیادی از افراد جامعة کلیمی تهران در این مراسم شرکت کردند.
 


دکتر حمامی لاله زار و دکتر سیامک مره صدق در مراسم دعا برای سلامتی رهبر انقلاب


 


  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید