انجمن کلیمیان تهران
   

جلسه‌ی عمومی ستاد خیریه کورش

   

 

تیر 1394
فرزاد طوبیان
 


 

Text Box: 72
شکرانه‌ی بازوی توانا

بگرفتن دست ناتوان است


دوشنبه اول تیر 1394 برابر با 5 تموز 5775 عبری، جلسه عمومی و مشترک حدود 50 نفر از خیرین، هیأت امنای ستاد خیریه کوروش، شورای کنیساهای تهران، رئیس انجمن کلیمیان تهران و جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله‌زار، در محل کنیسای یوسف‌‌آباد تهران برگزار گردید.
در ابتدای جلسه، پس از قرائت تورات مقدس، جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله‌زار سخنانی درباره اهمیت کمک به همنوع در دین یهود و نیز اهمیت آن چه که در این چند سال اخیر، از طرف کل جامعه‌ی کلیمیان ایران؛ چه انجمن‌ها و کنیساها و نیز گروه‌ها و افراد خاص، در جهت کمک و رفاه حال نیازمندان صورت گرفته، سخنانی بیان نمودند و بر اهمیت یکپارچگی این گروه‌های خیریه و لزوم همکاری نزدیک‌تر خیرین با انجمن و ستادها، تأکید کردند و ابراز امیدواری کردند که با یکدلی و اتحادی که در جامعه‌ی کلیمیان وجود دارد این کمک‌ها از نظر کمی و کیفی شکل بهتری به خود گیرد و نیز، بر لزوم شناسایی مستمندان واقعی، تأکید کردند.
پس از سخنان ایشان، دکتر سامه‌یح رئیس انجمن کلیمیان تهران، گزارشی را درباره‌ی کمک‌هایی که در دوره‌ی گذشته‌ی انجمن به اشخاص نیازمند و ستاد خیریه کوروش صورت گرفته، ارائه دادند از زحمات کلیه خیرین و نیز آقای یوسف هارونیان، که در دوره‌ی گذشته‌ی انجمن علاوه بر خزانه‌داری، مسئولیت کمیته تعاون را برعهده داشتند، تقدیر و تشکر کردند و از همکاری نزدیک بین کمیته‌ی تعاون و ستاد خیریه کوروش، ابراز خرسندی نمودند.
لازم به ذکر است، جناب آقای الیاس تراشندگان که خود جزء مسئولین ستاد خیریه کوروش، می‌باشند و هم اکنون، خزانه‌داری انجمن را، عهده‌دار هستند؛ مسئولیت کمیته‌ی تعاون انجمن کلیمیان تهران را نیز، برعهده دارند که این می‌تواند نقش مؤثری در رفع نیازمندی‌های اقشار جامعه کلیمی ایفا کند.
پس از سخنان آقایان حمامی لاله‌زار و سامه‌یح ، آقای بهادر میکائیل، مسئول اجرایی ستاد خیریه کوروش، گزارشی از تاریخچه فعالیت ستاد خیریه کوروش، از ابتدای تاسیس تا امروز و معرفی زیر گروه‌ها و همکاران ستاد را ارائه دادند. سپس، گزارش مالی مربوط به ابتدای سال 93 تا پایان خرداد 94، ارائه شد .

گزارش مالی
الف ) مجموع درآمد از ابتدای سال 93 تا آخر خرداد 94، دریافتی 15 ماهه از کنیساها، انجمن کلیمیان، گروه توریستی یاران ، دفتر نمایندگی و خیرین، 2.473.300.000 ریال .
ب ) مجموع هزینه‌ها از ابتدای سال 93 تا آخر خرداد، 94، 2.454.330.000 ریال .
هزینه‌ها شامل: کمک به نیازمندان تهران و شهرستان‌ها، شحیطای جماعتی، کمک تحصیلی، کمک به بیماران خاص و برخی جراحی‌ها ، توزیع بسته‌های کالایی ماهانه و مناسبتی، آزادی زندانیان، تهیه جهیزیه با کمک ستاد جهیزیه به سرپرستی جناب حاخام دکتر حمامی.
در پایان، با رای قاطع شرکت‌کنندگان، افراد ذیل به مدت دو سال، به عنوان هیأت رئیسه ستاد خیریه کوروش، برگزیده شدند.
ریاست : آقای اسکندر میکائیل، نایب رئیس : امید شایانمهر، خزانه‌دار : سهیل نیسانی، روابط عمومی : آیلین تشخیصی، مهردار : فرزاد طوبیان، کارپرداز : فرید یاشار، مسئول هماهنگی و اجراییات : بهادر میکائیل.
در پایان، ضمن تشکر از کلیه خیرین و همکیشانی که ستاد خیریه را، در انجام خدمت به همنوع، یاری رسانیده‌اند؛ امیدواریم که در این دوره نیز بتوانیم با همکاری و همدلی دوستان سهمی شایان، در رفع محرومیت همکیشان، ایفا نماییم.
 

 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید