انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

پاسداشت شهدای ادیان توحیدی 

   

اندازه نوشتار:

 



خرداد 1394
روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران

 

روز دوشنبه مورخ 25/3/94، به دعوت سرتیپ دوم، پاسدار محمد ریوندی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسدران انقلاب اسلامی تهران بزرگ، برخی از نمایندگان اقلیتهای مذهبی، به جهت پاسداشت شهدای ادیان توحیدی، در نشستی صمیمی در پادگان ولیعصر، حضور بهم رساندند.
در این نشست به غیر از نمایندگانی از جامعه آشوری و ارمنی، از طرف جامعه کلیمی، جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله‌زار، دکتر همایون سامه‌یح (ریاست انجمن کلیمیان تهران) و مهندس امید محبتی مقدم (مدیر روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران)، حضور داشتند. در ابتدا، سردار پاسدار احمد ذوالقدر، جانشین فرمانده سپاه پاسدران استان تهران، به ایراد سخنرانی پرداخت. وی، ضمن بیان این که در نظام جمهوری اسلامی، شهدای ادیان توحیدی هیچ تفاوتی با سایر شهدا ندارند، مجاهدت در راه خداوند را، افضل اعمال نامید.
سردار ذوالقدر، وفادارترین و فداکارترین انسانها را آنهایی دانست که برای دفاع از کیان ملت، رهسپار میدانهای جنگ میشوند و اظهار داشت که ما هیچ قهرمانی، بالاتر از شهدا نداریم.
او، از نمایندگان اقلیتهای مذهبی خواست تا با همکاری در جمعآوری آثار شهدا، به وظیفه خود مبنی بر جاودانه کردن نام آن عزیزان و الگو قرار دادن آنها در زندگی خود، جامه عمل بپوشانیم.
سپس، دکتر همایون سامه‌یح از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به خاطر دعوتی که از اقلیتهای مذهبی برای شرکت در این جلسه شده بود، تشکر کرد و از این که فرصت ایجاد ارتباط انجمن کلیمیان با ارگان مهمی همچون سپاه پاسداران مهیا شده است، ابراز خرسندی نمود. همچنین، وی از نقش برجسته امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، در حل مشکلات جامعه کلیمی، تشکر و قدردانی کرد.
دکتر سامیح، ابراز امیدواری کرد برگزاری این جلسه، مقدمه لازم برای همکاری بیشتر انجمن و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به همراه داشته باشد. سردار ذوالقدر نیز، ضمن تاکید بر جدایی جامعه یهود از توطئه شوم صهیونیست و همچنین برابر بودن اقلیت‌های مذهبی با دیگر آحاد جامعه بر مبنای قانون اساسی، ابراز امیدواری کرد که به همراه تعامل بیشتر با انجمن کلیمیان، مشکلات باقیمانده نیز به زودی حل و فصل شود.
سپس سردار مجتبی عسگری، مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه، یادواره شهدا را، نوعی بازدارندگی دانست و از برنامه‌های آتی سپاه، برای برگزاری مراسم باشکوه یادواره شهدا، سخن گفت و از نمایندگان اقلیت‌ها خواست تا برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این یادواره، با سپاه پاسداران، همکاری کنند.
انجمن کلیمیان تهران، بلافاصله آمادگی کامل خود را برای همکاری در این زمینه اعلام داشت؛ به‌طوری‌که میزبانی خود را برای برگزاری جلسه آینده در محیط انجمن کلیمیان، اعلام کرد که خوشبختانه این پیشنهاد، مورد تصویب سردار عسگری نیز قرار گرفت.
میز گری از سردار پاسدار احمد دولقدر  امید محبتی - دکتر همایون سامه یح ، حاخام دکتر حمامی

 

 

 



 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید