انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

میزگرد اصول و ارزش های مشترک ادیان و نقش دین در رویکرد بشردوستانه 

   

اندازه نوشتار:

 روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران

مهر 95

آموزه های دینی در طول قرن های متمادی نه تنها بر عرصه های فرهنگی، بلکه بر اقدامات بشردوستانه و فرایند شکل گیری حقوق بین الملل آن نیز تاثیر گذار بوده و حمایت از کرامت انسانی، همواره هدف مشترک ادیان به شمار آمده است.

پیش نشست دومین همایش بین المللی اسلام و حقوق بشردوستانه بین المللی، در قالب «میزگرد اصول و ارزش های مشترک ادیان و نقش دین در رویکرد بشردوستانه» روز چهارشنبه مورخ 7 مهرماه 1395 در ساختمان صلح سازمان جمعیت هلال احمر تهران، برگزار گردید.

در این میزگرد که با هماهنگی سه ارگان کمیته بین المللی صلیب سرخ، مرکز مطالعات تطبیقی اسلام و حقوق بشردوستانه بین المللی و معاونت امور بین الملل و حقوق بشر دوستانه سازمان جمعیت هلال احمر تشکیل شد، جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله زار (مرجع دینی کلیمیان ایران)، مهندس آرش آبایی و مهندس امید محبتی مقدم حضور داشتند.

هر یک از نمایندگان مسلمان، کلیمی، مسیحی و زرتشتی به همراه نمایندگان کمیته بین المللی صلیب سرخ و برخی از اندیشمندان خارجی، در این پیش نشست به ذکر دیدگاه های خود در خصوص موضوع جلسه پرداختند. جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله زار و مهندس آرش آبایی نیز، به ترتیب درباره «تعلیمات و احکام دین یهود در رابطه با حمایت از کرامت انسانی» و «مفهوم کرامت انسان در دین یهود»، در این میزگرد به ایراد سخنرانی پرداختند.
 

 

  2. میزگرد اصول و ارزش های مشترک ادیان و نقش دین در رویکرد بشردوستانه آقای دکتر حاخام حمامی لاله زار ، امید محبتی ، آرش آبایی

 

 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید