انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

شرکت نمایندگان جامعه کلیمی در همایش بین المللی دکترین مهدویت 

   

اندازه نوشتار:

 اردیبهشت 95

دوازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با موضوع «پیشگویی‌های آخرالزمان از منظر ادیان ابراهیمی» با میزبانی موسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) در روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ در مدرسه عالی امام موسی کاظم (ع) قم آغاز گردید.
در این همایش، آیت‌الله مکارم‌شیرازی ( از مراجع تقلید)، سردار دریادار پاسدار علی فدوی (فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، تنی چند از دیگر مقامات کشوری و لشکری و همچنین تعدادی از اندیشمندان و مهمانان خارجی حضور داشتند.
از طرف جامعه کلیمیان ایران، جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله زار (مرجع دینی کلیمیان ایران) و مهندس امید محبتی مقدم (عضو هیات مدیره و مدیر روابط عمومی انجمن کلیمیان تهران) در این همایش حضور داشتند.
جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله زار به عنوان اولین سخنران از جامعه اقلیت های مذهبی حاضر در همایش، در گفتار خویش به بیان ماهیت ماشیح از دیدگاه یهود پرداخته و به علائمی که در کتب مقدس یهود درباره دوره قبل از نجات نهایی ارائه شده، اشاره کردند.
نکته قابل توجه، علاقمندی فرهیختگان حاضر به دیدگاه یهودیت در خصوص منجی جهان بود که این عزیزان، پرسش و ابهامات خود را مابین زمان های موجود، با مرجع دینی کلیمیان ایران در میان گذاشته و درباره آنها در محیطی دوستانه و صمیمی به تبادل نظر پرداختند. همچنین نامه مکتوب انجمن کلیمیان تهران نیز توسط مهندس امید محبتی مقدم، تحویل نماینده آیت‌الله مکارم‌شیرازی داده شد.
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید