انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

شرکت هیئت کلیمی در هفتمین نشست از سلسله نشست های فرهنگی پیروان ادیان توحیدی 

   

اندازه نوشتار:
آبان 92

با توجه به برگزاری هفتمین نشست از سلسله نشست های فرهنگی پیروان ادیان توحیدی که همزمان با هفته کتاب در روز دوشنبه 27 آبان ماه 92 تشکیل شد، هیئتی از مدیران ارشد و چهره های فرهیخته فرهنگی جامعه کلیمی در این نشست که با عنوان «ارزیابی ارتباط فرهنگی بین هم وطنان پیروان ادیان توحیدی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه های توسعه و تعمیق آن» در سرای اهل قلم برگزار شد، شرکت نمودند.
دکتر علی‌اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در ‌نشست «ارزیابی ارتباط فرهنگی» بین هموطنان پیرو ادیان توحیدی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه های توسعه و تعمیق آن، گفت: علم سرزمینی نیست و جهانی است. شکل گیری تمدن را هم نمی توان تنها به یک گروه تعمیم داد زیرا در هر زمان مرکزیت تمدن در یک نقطه از دنیا بود. در اسلام بالاترین و بیشترین ارج و احترام به دیگر ادیان به ویژه آن‌ها که صاحب علم و فضیلت بودند را می‌بینید . این مساله
نشان دهنده جاذبه اسلام و توجه اسلام به علم است نه منشاء آن.
همچنین از طرف جامعه کلیمی جناب آقای دکتر همایون سامیح سخنرانی پیرامون قدمت 2700 ساله کلیمیان در ایران و مشارکت آنان در امور فرهنگی، تقدیر و تشکر از مسئولین وزارت ارشاد، ارائه پیشنهادات و کاستی های موجود در حیطه فرهنگی را ایراد نمودند. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید