انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

جلسه مشترک هئیت مدیره انجمن کلیمیان تهران با آقای دکتر زارع معاون دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت‏های دینی و قومی 

   

اندازه نوشتار:
دی 92

جلسه مشترک هئیت مدیره انجمن کلیمیان تهران و فعالین جامعه کلیمی تهران با آقای دکتر زارع معاون حجه ‏الاسلام علی ‏یونسی (دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت‏های دینی و قومی)

روز یکشنبه دی ماه 1392 جلسه‏ای مشترک با حضور آقای دکتر زارع معاون حجه الاسلام علی یونسی دستیار ویژه، رئیس ‏جمهور در امور اقلیتها و اقوام در محل انجمن ‏کلیمیان تهران تشکیل گردید.
در این جلسه که می توان آن را یکی از مهمترین جلسات انجمن کلیمیان در دوره جدید به حساب آورد در فضایی صمیمی برگزار شد که علاوه بر کلیه اعضاء هیئت مدیره و بازرسین، نمایندگان ارگانهای فعال جامعه نظیر سازمان‏ بانوان یهود، کانون فرهنگی هنری کلیمیان تهران، نمایندگان سازمان جوانان، نماینده بیمارستان دکتر سپیر و نماینده محترم کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی جناب‏ آقای‏ مره ‏صدق نیز حضور داشتند.
در ابتدای جلسه جناب دکتر همایون سامه یح رئیس انجمن کلیمیان تهران ضمن معرفی شرکت کنندگان در جلسه و نیز پاره ای از توضیحات در مورد تاریخچه فعالیت انجمن کلیمیان و روند کاری و اجرایی انجمن ، گزارشی در مورد مسائل و مشکلات کلیمیان به آقای ‏زارع ارائه دادند. اعم مسائل و درخواستها به آقای دکتر زارع نماینده حجه ‏الاسلام ‏یونسی گزارش داده شد عبارت بودند از : درخواست تعطیلی مدارس خاص کلیمیان در روزهای شنبه، مشکلات استخدامی کلیمیان در ارگانها و سازمانهای دولتی، مسائل مربوط به دخالت بعضی نهادها و ارگانها در احوال شخصیه کلیمیان مانند انتخاب مرجعیت، مسائل مربوط به دفاتر ازدواج کلیمیان، مشکلاتی در خصوص دادگاه‏ها و تعرضاتی که در یک سال اخیر به برخی از کلیمیان شده (که آرای صادر شده دراین خصوص متاسفانه همخوانی با جرم نداشته است)، مشکلات در قانون مربوط به ارث و از همه مهمتر تهیه و پخش برنامه‏ های صدا و سیمای جمهوری اسلامی که جنبه ‏های ضدیهودی دارد.
پس از گزارش دکتر سامه یح کلیه اعضا حاضر در جلسه نیز نقطه نظرات و دیدگاه‏های خود را دراین خصوص بیان داشتند و خاطرنشان کردند که جامعه کلیمی ایران انتظار دارد که پیگیری مسائل با حسن نیت انجام پذیرد.
در ادامه جلسه آقای دکتر زارع قول همه گونه همکاری را دراین خصوص تا مرتفع شدن این مشکلات و مسایل را دادند و اظهار داشتند تمامی این مسائل را که مربوط به حقوق شهروندی کلیمیان ایران می‏باشد به آقای یونسی و ریاست ‏محترم ‏جمهور ‏آقای ‏دکتر‏حسن روحانی منعکس خواهند کرد تا اقدامات مقتضی در جهت رفع موانع اتخاذ گردد.
در ضمن تاکید کردند که بایستی انسجام عملی بین انجمن کلیمیان و دفتر آقای یونسی برقرار گردد تا امور به درستی پیش رود. آقای ‏دکتر ‏زارع تاکید کردند که کاری که در پیش رو قرار دارد یکی از سنگین‏ترین اموری است که آقای ‏دکتر روحانی و آقای یونسی برای حل مشکلات اقلیتهای دینی و قومی در پیش رو دارند و سعی و تلاش مضاعفی را می‏طلبد و خواستار همکاری و همیاری از طرف انجمن کلیمیان برای رفع سوء تفاهمات و مشکلات شدند.
یادآوری می‏گردد که قبل از این جلسه، دو نشست مقدماتی دیگر نیز برگزار شده بود که در اولین جلسه آن رئیس ‏انجمن‏ کلیمیان و بعضی از فعالین جامعه با آقای علی یونسی دیدار و گفتگو داشتند و مسایل و مشکلات جامعه ‏کلیمی را مستقیم نیز با ایشان در میان گذاشتند.
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید