انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

متن اعتراض انجمن کلیمیان تهران به سخنان معاون اول ریاست جمهوری در دفاع از سیانت کتاب مقدس تلمود 

   

اندازه نوشتار:
دکتر همایون سامه یح

تیر 91

 

 

جناب آقای محمدرضا رحیمی
معاون اول محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران

با سلام،
احتراما در پی سخنان جنابعالی به نقل از خبرگزاری فارسی در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و ابراز نظر پیرامون کتاب مقدس تلمود به‌ عرض می‌رساند که گنجینه گرانبهای تلمود یهودیان شامل نحوه اجرای احکام و قوانین تورات مقدس بوده و حدود 1800 سال پیش علمای یهود شروع به نگارش آن نموده و این نگارش حدود 300 سال به طول انجامیده است. دراین مجموعه در کنار بحث‌های فقهی، بخش‌هایی از زندگی علما و انبیا، جنبه های اخلاقی و رفتاری صحیح و امور بهداشتی و پزشکی در حد علم زمانه نیز بیان شده است.
تلمود که در 37 جلد تالیف گردیده دارای متن وانشایی تخصصی و حجمی بسیار مفصل بوده که متاسفانه تا به امروز به فارسی ترجمه نشده است.
آنچه مسلم است در دوران تلمود مواد مخدر جهت سوء استفاده به صورت فعلی ابدا شناخته نشده بوده و کاربردی نداشته است و همچنین در قرون متوالی هیچ یهودی به عنوان قاچاقچی مواد مخدر شناخته و دستگیر نشده است.
از آنجایی که مطالعه دقیق و بیان مطالب صحیح و مستند وظیفه هر سخنگو و حق هر شنونده ای می‌باشد، خصوصا هنگامی که موضوع توسط یک مقام ارشد رسمی بیان شود باعث افزایش توقع در این زمینه می‌گردد. همچنین اختلاط و عدم افتراق دو موضوع یهودیت به عنوان یک دین الهی و توحیدی و صهیونیسم به عنوان یک حزب سیاسی اشتباهی بزرگ و مخالف با گفتار رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) می‌باشدکه  "حساب یهودیت از صهیونیسم جداست". خصوصا در این برهه حساس، زمانی که بیگانگان و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی جهت بدنام کردن و ایجاد جو تبلیغاتی مخالف برای کشور عزیزمان در کمین نشسته‌اند. لذا خواست به حق جامعه ایرانیان کلیمی اصلاح سخنان بیان شده می‌باشد.
جناب آقای رحیمی از آنجاییکه انجمن کلیمیان تهران مطمئن است که بیانات جنابعالی بر اساس نظرات افرادی نامطلع و ناوارد پیرامون گنجینه مقدس تلمود بوده‌است، لذا این انجمن آمادگی خود را جهت تبیین آموزه‌های بسیار ارزشمند این کتاب خصوصا در مورد آموزه‌های همنوع دوستی برای آن جناب اعلام می‌دارد.
همچنین این انجمن اعلام می‌دارد همواره رعایت وصایای حضرت امام راحل و همچنین سخنان گرانقدر رهبر جمهوری اسلامی ایران در مورد وحدت کلمه و همدلی در کشور بزرگ و قدرتمند ایران را مد نظر داشته و از یکایک افراد ایرانی نیز این انتظار به حق را دارد.


با تقدیم احترام
رئیس انجمن کلیمیان تهران
دکتر همایون سامه یح
 

 

پاسخ معاون اول ریاست جمهوری را اینجا بخوانید
  

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید