انجمن کلیمیان تهران
   

عدالت كيفري در آيين يهود

   

مرداد 84

نويسنده: حسين سليماني
انتشارات:
مركز مطالعات و تحقيقات اديان و مذاهب
1384

 

پژوهش‏گر- نويسنده و مترجم توانا «حسين سليماني» با يك اقدام فرهنگي قابل تحسين مجموعه‏اي از مقالات و منابع قابل استناد در مورد حقوق فردي و عدالت اجتماعي در آيين يهود را فراهم آورده‏اند كه به قول خودشان به توجه به جنبه‏ هاي حقوق كيفري در دين يهود آن را «عدالت كيفري در آيين يهود» نام‏گذاري كرده‏اند. ناشر محترم «معاونت پژوهشي مركز مطالعات و تحقيقات اديان و مذاهب» در مقدمه كتاب مي‏نويسد: «كتاب عدالت كيفري در آيين يهود تلاشي است شايسته براي بازشناساندن شريعت و حقوق در يهوديت».

اين كتاب مشتمل بر دوازده مقاله در مجازات و حقوق كيفري يهوديت مي‏باشد كه 9 مقاله آن ترجمه از منابع يهودي و سه مقاله بررسي و تحقيق دانشمند گرامي «حسين سليماني» است، نويسنده در مقدمه كتاب مي‏گويد «اين كتاب دو دسته مخاطب دارد، يكي حقوق‏دانان يا دانشجويان حقوق، كه چه بسا برخي از ايشان با حوزه مطالعات اديان آشنايي كمتري داشته باشند، و ديگر دين‏پژوهان، كه شايد با مفاهيم حقوقي چندان آشنا نباشند».

نكته ديگر اين كه دوستانمان در كميته فرهنگي انجمن كليميان تهران مهندس آرش آبائي و دكتر يونس حمامي‏لاله‏زار نكات مهمي را به ويژه در ضبط درست واژه‏هاي عبري به نويسنده محترم يادآور شده‏اند. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید