انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

انهدام سياسي 

   

اندازه نوشتار:
مرداد 84

نسل‏كشي فلسطيني‏ ها در اسرائيل

 

نويسنده: باروخ كيمرلينگ
مترجم:  حسن گلريز
انتشارات: نشر ني

 

باروخ كيمرلينگ، نويسنده اين كتاب در شرح احوال خود مي‏گويد: «من به عنوان يك اسرائيلي وطن ‏پرست كه به شدت به سرنوشت و رفاه اسرائيل، تنها موطن خود، علاقمند است و نيز به عنوان جامعه ‏شناسي كه بخش عمده زندگي‏اش را براي مطالعه جامعه اسرائيل و فلسطين صرف كرده است، اين كتاب را در زمان اقامت در تورنتو (مارس 2003) با اندوه و رنج فراوان مي‏نويسم، هدف شخصي من از انتشار اين كتاب صرفاً اين نيست كه مانند يك يهودي كه از حقوق خودش بيزار است از اسرائيل انتقاد كنم – اين چيزي است كه بسياري از مخالفان سياسي و عقيدتي من وقتي هيچ استدلال بهتري نداشته‏اند در مورد من و آثار قبلي‏ام مدعي شده‏اند – بلكه هدف من اين است كه با تلاشي ديگر چشم بصيرت انسان‏هاي خيرخواهي را باز كنم كه هنوز به خطراتي كه اسرائيل با آن مواجه است، واقف نيستند. در واقع پيكار بر سر حيات، سرنوشت و رفاه اسرائيل و شهروندانش، اعم از يهودي و عرب، مثل غالب مسائل «محلي» زمانه ما پيكاري جهاني است».

در اين كتاب كه با ترجمه روان و آگاهانه مترجم محترم «حسن گلريز» به وسيله «نشر ني» انتشار يافته، با صراحت «آريل شارون» به نسل‏كشي مردم فلسطين متهم شده و از دلايل مستند براي اثبات اين نظريه استفاده شده است. باروخ كيمرلينگ در اين كتاب مي‏گويد «انهدام سياسي ملت فلسطين با انتخاب آريل شارون آغاز نشده است، بلكه اين امر پيامد جنگ 1967 و تا حدودي مربوط به ماهيت و اساس جنبش صهيونيستي است».

اين كتاب خواننده خود را با وقايعي كه بعد از انتخاب شارون به عنوان نخست ‏وزير اسرائيل در مناطق اشغالي و با كشور اسرائيل اتفاق مي‏افتد و يك دوره تاريخي مشخص را بيان مي‏كنند كه همچنان در تغيير و تحول مي‏باشد آشنا مي‏سازد و با دل‏سوزي فراوان سرنوشت مردم اسرائيل و فلسطين را پي‏گيري مي‏كند. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید