انجمن کلیمیان تهران انجمن کلیمیان تهران
   

خانه جوانان یهود تهران 

   

اندازه نوشتار:
 

تحصیلات احتمال ابتلا به آلزایمر را کاهش میدهد
مقالات

جلسه ی انتخابات هیئت مدیره و بازرسین خانه جوانان یهود تهران دوره 18 در تاریخ شنبه 17/7/89 راس ساعت 21:30 در محل خانه جوانان یهود تهران برگزار گردید. تعداد افراد حاضر در سالن اجتماعات خانه جوانان 70 نفر دارای رای تعداد کاندید ها 10 نفر برای هئیت مدیره به اسامی : سالار اسحاقیان – سینا ذریمانی – پدرام سینایی – بیتا فرهمندیان – نغمه کدخد.ا – فراز کیومهر – شهریار ماخانی – ایمان مسیح اسرائیلیان – ایمان مقتدر – ایمان ملکان و کاندید بازرسین : خانم ها نازنین مقتدر و دبورا همدانی کهن
پس از اخذ رای و شمارش آرا افراد ذیل بعنوان هیئت مدیره انتخابات شدند:
1) ایمان مقتدر 57 رای
2) نغمه کدخد.ا 56 رای
3) سالار اسحاقیان 53 رای
4) فراز کیومهر 46 رای
5) سینا ذریمانی 45 رای
6) بیتا فرهمندیان 41 رای
7) ایمان مسیح اسرائیلیان 35 رای
اعضای علی البدل پدرام سینایی 32 رای و شهریار ماخانی 27 رای
بازرسین خانم دبورا همدانی کهن 32 رای و خانم نازنین مقتدر با 28 رای علی البدل
آقای ایمان ملکان با 23 رای انتخاب نشدند.
تعداد 1 رای نیز باطل اعلام گردید.
پایان جلسه در ساعت 23:00
 

 

معرفی خانه جوانان

خانه جوانان، از ديروز تا امروز
خانه جوانان يهود تهران در پنجم حنوكا 5737 عبري برابر با سي‌ام آذر ماه 1355 شمسي به همت عده‌اي از جوانان فعال آن زمان و حمايت و پشتيباني مسؤولين انجمن كليميان وقت و نماينده كليميان در مجلس شوراي ملي، شادروان يوسف كهن با هدف ايجاد محيط مناسب و مساعد براي رشد فضايل اخلاقي، پر كردن اوقات فراغت جوانان همكيش، ايجاد هم‌بستگي ميان جوانان كليمي و اعتلاي فرهنگ يهود بين آ‌نها، افزايش سطح آگاهي عمومي و ارتباط و تعامل با ديگر سازمان‌ها و نهادهاي كليميان ايران تأسيس شد.
اولين دوره هيأت مديره خانه جوانان با حضور مرحوم روح ا... ربيعي و آقايان منوچهر آذري، سيامك خاكشور و بيژن آصف شكل گرفت. بنيان‌گذاري گروه موسيقي كرال و گسترش آن به همت آقاي پرويز گرامي كه به تشكيل گروه كرال انجمن كليميان و اجراي برنامه‌هاي متنوع توسط اين گروه انجاميد و هم‌چنين چاپ نشريه نيت با همكاري شيرين طالع، افسانه دانيالي از جمله مهم‌ترين فعاليت‌ها‌ي اين دوره است.
پس از انحلال گروه متحد در سال 1367 عده‌اي از فعالين گروه به نسل دوم خانه جوانان پيوستند. نسلي كه آغاز گر فعالیتی جدید با ایده های جدید تر، تشكيل گروه تئاتر توسط مهران دانيالي و به اجرا در آوردن تئاترهاي متعدد توسط اين گروه از فعاليت‌هاي اين دوره است. تورهاي مسافرتي و فعاليت‌هاي علمي در اين دوره سبب آشنايي بيش از پيش جوانان گرديد كه نود درصد ازدواج‌هاي درون‌سازماني از دست‌آوردهاي آن است.
نسل سوم خانه جوانان با همكاري عده‌اي از اعضاي قديم از سال 70 آغاز به كار كرد. پس از شروع، بلافاصله با همت و پشتكار خود به تجهيز و بازسازي خانه جوانان پرداختند. اجراي تئاترهاي معروف عزيز و اقدس كه در آن زمان از محبوبيت ويژه‌اي برخوردار بود، مربوط به همين دوره است. به گفته مسؤولين حضور اين گروه از جوانان در برنامه‌ها و تصميم‌گيري‌هاي كلان جامعه همچون شركت در مجمع عمومي انجمن كليميان تحولي عظيم را سبب شد. برپايي جشن‌هاي بر‌ميصوا و بت‌ميصوا، تشكيل زيرگروه نوجوانان و نهايتاً برگزاري جشن افتخارآفرينان براي نخستين بار و به صورت مستقل، از ديگر افتخارات اين دوره است.
نسل بعدي نيز همچون گذشته با تكيه بر تجربيات عده‌اي از ياران قديمي به ويژه از سال 80 دوره 7 ساله فعاليت خـود را آغاز نمود. احياي مجدد نشريه با نام متانا، فعاليت چشمگير گروه نوجوانان و تأسيس و اداره بوفه خانه جوانان به همت عده‌اي از نوجوانان، احياي مجدد گروه موسيقي و سرود، برپايي جشن تقدير از دانش‌آموزان ممتاز كليمي و احياي مجدد گروه تئاتر با نام اسب شر و به نمايش در آمدن تئاترهاي Jewish TV ، مطب پر ماجرا، J2 ، به خاطر يك مشت پول و در خانه مردگان را مي‌توان از مهم‌ترين فعاليت‌هاي اعضاي خانه ‌جوانان يهود در اين دوره ناميد و نهايتاً بزرگ‌ترين تحول اين دوره فروش ملك خانه‌جوانان خيابان مشتاق در آذرماه 85 و بازسازي مِلك اهدايي مرحومه ويكتوريا لاهيجاني در خيابان بزرگمهر توسط انجمن كليميان تهران بود كه با فعاليت‌هاي مستمر هيأت مديره دوره شانزدهم خانه‌جوانان باعث از سرگيري فعاليت‌ها در محل جديد در خرداد ماه 86 گرديد.
ناگفته نماند، كه در اين مدت فعاليت هاي زيرگروه‌هاي خانه‌ جوانان در مكان‌هاي ديگر از جمله انجمن‌كليميان تهران ادامه داشته. همچنين به نمايش در آمدن تئاتر J2 كه از محبوب‌ترين تئاترهاي خانه‌جوانان به شمار می رفت، در اين دوره انجام شده ‌است.
شايسته است از زحمات هیئت مدیره انجمن کلیمیان به ویژه آقاي اسكندر ميكاييل كه با پيگيري‌هاي مستمر خود اين مهم را به انجام رساندند، تشكر نماييم.
با انتخابات هيأت مديره هفدهم در خرداد ماه 87 نسل جديد خانه جوانان آغاز به كار كرد و با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده كوشش فراواني جهت برگزاري جشن‌هاي دانش‌آموزي، افزايش حضور گروه نوجوانان در برنامه‌هاي هفتگي، همكاري در برگزاري همايش دانش‌آموزان يهودي ايران در تابستان 87، برگزاري تورهاي مسافرتي و بازديد يك روزه از سراي سالمندان يهود انجام شد. اجراي 4 شب برنامه تقدير از 600 دانش‌آموز ممتاز در آبان ماه 87 با حمايت‌هاي مادي و معنوي انجمن كليميان تهران و کميته فرهنگي از ديگر فعاليت‌هاي اين هيأت مديره بوده ‌است.
گروه موسيقي كينور متشكل به اجراي برنامه‌هايي در جشن تقدير از دانش‌آموزان ممتاز پرداختند. گروه سرود سيمخا كه در جشن سالگرد، اعضاي آن را 20 نفر از نوجوانان فعال خانه جوانان تشكيل مي‌دهند با حضور اعضاي جديد به فعاليت‌هاي خود ادامه مي‌دهد. نشريه متانا همچون گذشته با مساعدت و همكاري اعضاي هيأت تحريريه به رسالت فرهنگي خود ادامه مي‌دهد كه در دوره فعلي شش نشريه به چاپ رسانيده ‌است و بالاخره گروه تئاتر اسب¬شر كه ششمين تئاتر خود با نام دوشنبه به دوشنبه را به روي صحنه بردند که مورد تحسين قرار گرفت.


 

 

 

  

 

 

Back Up 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید