انجمن کلیمیان تهران
   

گردهمایی و راه‌پیمایی کلیمیان سراسر ایران در اعتراض به کشتار مردم مظلوم

   

 

دوشنبه ۸ آبان 1402
 

در پی درخواست سراسری و خودجوش آحاد مختلف جامعه کلیمی کشور و به دنبال فراخوان رهبران دینی و سیاسی جامعه، کلیمیان شهرهای مختلف ایران امروز دوشنبه ۸ آبان ۱۴۰۲ به صورت هماهنگ در تجمعات و راهپیمایی ضدصهیونیستی شرکت نمودند.

این تجمعات باشکوه که پس از پیروزی انقلاب اسلامی کم‌سابقه و یا حتی بی‌سابقه بود با استقبال گسترده کلیمیان شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، کرمانشاه، یزد، کامیاران و سایر شهرها مواجه شد.

کلیمیان تهران نیز با حضور در کنیسای یوسف‌آباد خشم و اعتراض خود را از جنایات صورت گرفته بر علیه بشریت در چند هفته اخیر اعلام نمودند.

اعضای بت‌دین مرکزی کلیمیان ایران، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، جمعی از اعضای هیات مدیره انجمن کلیمیان تهران، فعالین اجتماعی و اقشار مختلف مردم در این تجمع و راه‌پیمایی حضور داشتند.

در این تجمع جناب حاخام دکتر یونس حمامی لاله‌زار (رهبر دینی کلیمیان تهران و ناسی بت‌دین مرکزی کلیمیان)، دکتر همایون سامه‌یح (نماینده کلیمیان در مجلس و رییس انجمن) و هاراو یهودا گرامی (آو‌ بت‌دین مرکزی کلیمیان) در سخنان خود ضمن تاکید دوباره بر منفک بودن یهودیت از صهیونیسم، جنایات صورت گرفته بر علیه بشریت را محکوم نموده و آرزوی برقراری هر چه سریعتر صلح پایدار نمودند.

خاطرنشان می‌سازد پس از حضور در این تجمع، جمعیت معترض به هدف نشان‌دادن خشم خود از خون‌ریزی انسان‌های بی‌گناه به راهپیمایی پرداختند.
 


  ‌ 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید