انجمن کلیمیان تهران
   

ملاقات نمایندگان اقلیت‌های دینی با فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ

   

10 مهر  1389

صبح روز 10 مهر ماه رهبران مذهبی جوامع اقلیت‌های دینی تهران با همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نیز مسئولین انجمن‌ها و مطبوعات خود همزمان با هفته بزرگداشت نیروی انتظامی با حضور در ستاد فرماندهی ناحیه انتظامی تهران بزرگ با سردار «حسین ساجدی‌نیا»، فرمانده نیروی انتظامی دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار که در جوی صمیمی برگزار شد، ابتدا «سعید تقوی» مسئول اداره امور اقلیت‌های دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن توضیح مختصری در مورد تاریخچه ملاقات‌های سالانه نمایندگان اقلیت‌های دینی با فرماندهی انتظامی تهران بزرگ که از دوره آقای طلایی آغاز شده بود، گفت: این ملاقات فرصتی است که از طریق آن نمایندگان اقلیت‌های دینی از مسئولان نیروی انتظامی به طور اخص و کلیه نیروهای پلیس به طور عام قدردانی نموده و مسایل، نظرات و پیشنهادات خود را ارایه می‌کنند.
تقوی سپس به معرفی حاضرین در جلسه پرداخته و از رهبران مذهبی هر کدام از اقلیت‌ها برای ایراد سخن دعوت نمود.
اسقف «سبوه سرکیسیان»، خلیفه ارامنه تهران با تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی و تقدیر از اقدامات پلیس در جهت تامین امنیت، گفت: «ماموران پلیس فرشته نگهبان همه اقشار جامعه هستند». ایشان با محکوم کردن اقدام ناپسند سوزاندن قرآن گفت: «این جنایت و توهین به مقدسات الهی از سوی همه ادیان محکوم است، حتی جامعه آمریکا هم این اقدام را محکوم کرد. خلیفه ارامنه تهران تاکید کرد: هر ایرانی به این واقعیت واقف است که ارزش‌ها و کلام الهی با چنین حرکاتی خدشه‌پذیر نیست».
اسقف «بنیامین» نیز از سوی آشوریان حاضر در جلسه سخن رانده و ضمن اعلام خبر دست‌گذاری‌اش به عنوان اولین اسقف ایرانی آشوری پس از صد سال، از مسئولان دولتی در رسیدن به این هدف تشکر نموده و فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را صمیمانه تبریک گفت.
سیامک مره‌صدق: در این جلسه ایجاد امنیت در جامعه را از وظایف اصلی پلیس دانست و افزود : در بخش تامین امنیت نیروی انتظامی واقعاً بسیار موفق عمل کرده است. نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: کار نیروی انتظامی همواره سخت و پر مشقت است ولی آنها بدون هیچ چشم‌داشتی کار خود را انجام می‌دهند. وی همچنین تأکید کرد اقدامات نیروی انتظامی در جلوگیری از قاچاق مواد مخدر نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای منطقه نیز تأثیرگذار است.
«اسفندیار اختیاری»، نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به هم‌زمانی جشن مهرگان با هفته نیروی انتظامی گفت: «این تقارن را که جشن مهر و دوستی ایرانیان است به فال نیک می‌گیریم و معتقدیم در کنار مقوله امنیت ایرانیان همواره به مهرورزی هم توجه ویژه‌ای شده است». وی با محکوم کردن اهانت به مقدسات مسلمانان افزود: «هیچ یک از ادیان الهی توهین به دین دیگر را نمی‌پذیرند و این‌گونه اقدامات را محکوم می‌کنند».
آخرین سخنران جلسه سردار «حسین ساجدی‌نیا»، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ بود. وی قبل از هر چیز به نوبه خود از اولین دیدارش با نمایندگان اقلیت‌ها ابراز رضایت نموده و تاکید نمود این‌گونه ملاقات‌ها نه سالی یک بار که هر سه ماه یک بار باید برگزار شود.
وی اظهار داشت: «پلیس خدمتگزار بی‌منت همه آحاد جامعه است و معتقد است تامین امنیت ویژه یک قشر خاص نیست، بلکه پلیس موظف به ایجاد امنیت برای همه افراد جامعه است».
ساجدی‌نیا با محکوم کردن اقدام صهیونیست‌ها در سوزاندن قرآن اظهار داشت: «ملت ایران هیچگاه توهین به قرآن را به پای یک دین خاص نمی‌گذارد و دشمنان با چنین حرکاتی نمی‌توانند میان ما تفرقه بیاندازند».
وی افزود: «زمانی که به کشورمان حمله شد به دشمنان و معاهدان نظام نشان داده شد که ما چگونه می‌‌توانیم در کنار هم از کشورمان دفاع کنیم، در آن شرایط همه ادیان تعداد زیادی شهید تقدیم انقلاب کردند».
سردار سرتیپ ساجدی‌نیا گفت: «قول می‌دهیم خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم و امنیت را هر چه بیشتر برای همگان فراهم کنیم». ایشان افزود: «پلیس برای تامین امنیت و نظام در همه سطوح جامعه تلاش می‌کند».
سردار ساجدی‌نیا با تاکید بر آن که طبق آمار در ایران کمترین مسائل امنیتی و جرم در اقلیت‌های دینی اتفاق می‌افتد، گفت: این نشان‌دهنده آن است که تمام اقلیت‌ها کاملاً با جامعه هم‌سو هستند.
وی سپس خطاب به اقلیت‌ها که با الفاظی نیک نیروی انتظامی را مخاطب قرار داده بودند، گفت: انتظار داریم اقلیت‌های مذهبی مشکلات امنیتی، انتظامی و حتی صنفی‌شان را با ما در میان بگذارند تا بتوانیم مشکلاتشان را حل کنیم و باعث افزایش امنیت در جامعه شویم.
در پایان این مراسم هدایایی از سوی نمایندگان اقلیت‌های دینی به مسوولان پلیس تهران اهدا شد و از سوی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز متقابلاً هدایایی به رسم یادبود به شرکت‌کنندگان در این دیدار اهدا گردید.
رحمت‌ا... رفیع، سیامک مره‌صدق، فیض‌ا... ساکت‌خو، فرهاد افرامیان و پیمان ساکت‌خو هیئت کلیمی حاضر در این مراسم بودند. 

 

 

Back Up Next 

 

 

 

 

استفاده از مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع (بصورت لینک مستقیم) بلامانع است.
.Using the materials of this site with mentioning the reference is free

این صفحه بطور هوشمند خود را با نمایشگرهای موبایل و تبلت نیز منطبق می‌کند
لطفا در صورت اشکال، به مسئولین فنی ما اطلاع دهید